Už v říjnu tak spatřil světlo světa inovovaný veletrh Educa Online. Pro „návštěvníky“ je virtuální verze dostupná až do konce ledna 2021, takže se každý může ke všem informacím opakovaně vracet.

V rámci online veletrhu Educa se zájemci o oblasti vzdělávání i trhu práce mohou seznámit se zapojenými školami a firmami téměř jako na běžné verzi veletrhu. A leckdy může být seznámení díky moderním technologiím mnohem intenzivnější a hlubší. Jednou z platforem je Educa Podcast, který bude pravidelně vycházet až do skončení veletrhu EDUCA ONLINE.

Jedním z prvních hostů podcastu i ředitel Pivovaru Svijany Roman Havlík. Právě Pivovar Svijany patří mezi dlouholeté a velmi oblíbené vystavovatele na veletrhu. „Educa je pro představení našeho pivovaru jako zaměstnavatele opravdu perfektní a nejednou se nám zde podařilo najít nové zaměstnance. I proto vám chci za Pivovar Svijany poděkovat, že máte chuť, sílu a elán v této ‚divnodobě‘ něco dál dělat a připravili jste veletrh online,“ shrnul ve své epizodě podcastu Roman Havlík přínos veletrhu.

V podcastu představil také studijní možnosti, které pro zájemce o oblast pivovarnictví a sladovnictví nabízí Obchodní akademie, hotelová škola a střední odborná škola v Turnově, a také více přiblížil, co práce v pivovaru obnáší.

Na webových stránkách veletrhu i na facebookové stránce Educa Liberec si každý může prohlédnout medailonky všech zapojených vystavovatelů, zhlédnout záznam Studia Educa a Educa UP, které byly živě vysílány během veletržních dní 15. a 16. října, nahlédnout do jednotlivých škol i firem prostřednictvím videoreportáží.

Veletrh Educa Online si své místo k posluchačům i návštěvníkům všech veletržních online platforem našel a setkal se s příznivou odezvou. „Důležitost a relevantnost celého projektu nám dále potvrzují pozitivní ohlasy od spolupořadatelů veletrhu, kterými jsou Liberecký kraj, Úřad práce ČR i EURES. Neméně nás těší čísla návštěvnosti a dosahu online kampaní. Naše webové stránky mají za poslední měsíc téměř 90 tisíc zobrazení stránek, na facebooku mají naše příspěvky dosah přes 25 tisíc uživatelů a PPC kampaně byly zobrazeny více než dvěma a půl milionům relevantních uživatelů internetu,“ zhodnotil úspěch veletrhu Educa Online Lukáš Přinda, jednatel pořádající společnosti SFM Liberec.

Více o EDUCA ONLINE najdete na webových stránkách www.educaliberec.cz a na facebookové stránce EDUCA Liberec, a to až do 31. 1. 2021. Tak neváhejte a seznamte se online s možnostmi, jaké nabízí Liberecký kraj na poli vzdělávání i trhu práce.

Pavlína Tomisová