Eva Cendors, herečka a zpěvačka českého původu, žila dvacet let ve Francii a měla tu čest, že ji na jevišti doprovázeli Maurice Yacobi, kytarista Charles Aznavour nebo Mireille Mathieu. Písničkářka se na libereckém koncertě podělí o svoji vlastní tvorbu i o krásné soudobé francouzské hity, které často zní ve Francii v rozhlase, ale k uchu českého posluchače nemají téměř šanci se dostat. Vstupné: 200 Kč. Rezervace: assistant.ec@gmail.com.

Eva studovala na přelomu tisíciletí na DAMU. Poté scestovala za různými uměleckými projekty část Evropy a zaskočila si i do New Yorku. V roce 2002 se usídlila ve Francii nedaleko Švýcarska a pracovala v Ženevě. Vyučovala na ženevské konzervatoři pohyb pro herce, hrála v divadlech, pracovala jako asistentka režie a také se účastnila filmových stáží pro herce.

V roce 2006 se přestěhovala k Paříži. Ve francouzské metropoli působí jako herečka, zpěvačka a pedagožka. Ztvárnila role v krátkých filmech, seriálech a celovečerácích. Pracovala pro francouzský rozhlas. Spolupřeložila do francouzštiny Andělský smích (Daniela Fischerová) a jeho dramatizovanou četbu uvedla v Českém centru v Paříži. V Českém centru uvedla i další české autory. Od roku 2009 skládá písničky a koncertuje po pařížských barech i dalších sálech, po Francii, ve Švýcarsku, a od roku 2015 také po Čechách.

V roce 2012 spolupracovala s mexickou hudebnicí a režisérkou Faryde Larou. Faryde aranžovala písničku Montagnes russes a Eva na oplátku hrála v klipu Quiero natočeného Faryde. S dalšími přáteli režiséry Eva natočila několik hudebních videí. V roce 2015 spojila lásku k Pyrenejím a hudbu v projekt „Chant et danse dans les Hautes Pyrénées“ („Zpěv a tanec ve Vysokých Pyrenejích“). Uspořádala koncertní turné po kostelích a kaplích Vysokých Pyrenejí a na konci každého koncertu pozvala obecenstvo na tanec.

V roce 2010 nahrála album s pěti skladbami. Vyšlo na internetu pod názvem „L´Appel“ („Volání“). V roce 2013 si zazpívala v Paříži svoji skladbu Prière pour la Terre za doprovodu brněnského dětského sboru Kantilena. V roce 2016 nahrála a vydala album „Mirages“ („Blouznění“).

Od roku 2017 spolupracuje s Amelií, centrem, které pomáhá lidem s onkologickým onemocněním. Zpívá pro ně i moderuje setkání s výměnami životních příběhů a zkušeností. Pravidelně také zpívá v hospicu Sv. Zdislavy v Liberci. V roce 2018 natočila umělecké video s názvem Prière pour la Terre (Modlitba za Zemi). Toto video bylo promítnuté na festivalech po celém světě a odvezlo si hlavní cenu z ruského festivalu Sensus v Petrohradě v kategorii hudebních videí.

https://fb.watch/gfq-71FYsm/

(rep)