Dvoudenní festival pořádá v areálu hejnického autokempu zapsaný spolek Jizerské aktivity Liberec ve spolupráci s Městem Hejnice. Cílem festivalu je prezentace současné folkové, trampské, country hudby a příbuzných žánrů. Festival také usiluje o rozvoj zájmu o hudbu u dětí a mládeže.

V pátek 29. září od 18.00 proběhne Notování, recitály skupin: Klekni, Lážo plážo, Přízeň a Hřích. V sobotu 30. září od 10.00 se koná 15. ročník Dětské noty. V interpretační soutěži mladých skupin a sólistů do 18 let se představí sedm účinkujících. Současně budou organizovány dětské soutěže, hry a rukodělné dílničky o zajímavé ceny. Tato část festivalu je určena dětským návštěvníkům, místním školákům a rodinám s dětmi.

V hlavním koncertu Jizerské noty, který začíná v sobotu 30. září od 13 hod., vystoupí skupiny: Devítka, Pouta, Hop a Šavani, Přístav, Chrpa a Sekvoj. V roli hostů se představí loňský vítěz Noty The Folks a špičková bluegrassová kapela Malina Brothers.

Koncertem budou opět provázet Bublina – Pavlína Plchová spolu s manželem Belmondem – Milanem Plchem. O kvalitní zvuk se jako v předchozích letech postará Pája Jindrák. V závěru festivalu budou na základě diváckého hlasování oceněny nejlepší skupiny, cenu si také odnese autor nejlepší písně, kterou vybere odborná porota, stejně tak nejlepší zpěvák, instrumentalista a vícehlasý vokál.

Večer ve 21.00 dojde k zapálení slavnostního ohně, u něhož se tradičně hraje a zpívá dlouho do noci.

Na návštěvníky čeká bohaté občerstvení a drobný stánkový prodej. Ti, kteří se rozhodnou v Autokempu nocovat, mohou zdarma ve vlastních stanech. Jizerská nota se těší příjemné návštěvnosti, takže dochází k setkávání lidí v neformálním prostředí a přátelské atmosféře. A tak vás tedy všechny srdečně zveme!

Pavel D. Vinklát, hlavní dramaturg festivalu