V rámci akce Tulipánový měsíc se až do konce dubna můžete zapojit do výzvy liberecké knihovny s názvem Napiště své tulipánové přání. Vzkazy pro onkologicky nemocné vytváří lidé z celé republiky, akci připravuje každoročně neziskové organizace Amelie. V budově knihovny před vstupem do Všeobecné půjčovny je vystaven panel s velkým plakátem, na který můžete napsat svůj jarní vzkaz. Přijďte se zapojit, i málo stačí k tomu, abyste udělali radost!

Nezisková organizace Amelie realizuje kampaň Tulipánový měsíc od roku 2013. Chce tak přinést s jarem i naději všem, kdo se osobně či v blízkém okolí setkávají s onkologickým onemocněním.
Každý se může zapojit a pomoci podle svých možností. Tulipánový měsíc nabízí řadu akcí na podporu všech, kterým do života vstoupila rakovina. Tulipán jako symbol jara zároveň symbolizuje i naději a změnu.

Amelie pomáhá již od roku 2006 všem dospělým onkologicky nemocným a také jejich blízkým. Bez rozdílu věku, pohlaví či diagnózy. Jejím posláním je pomáhat žít život s rakovinou.

Mohlo by vás zajímat: Hmyzí hotel či suchý led. Vědecký jarmark v iQLandii lákal zvídavé návštěvníky

Zdroj: Jiří Louda