V té letošní navštívilo hory velké množství turistů a tak je na čase se odvděčit a vyčistit je od odpadků. Jedná se již o třiadvacátý ročník této akce, do které se vždy zapojí stovky dobrovolníků.

Akce je uspořádána tak, aby byla pro zapojené co nejpříjemnější – stačí, když si vyzvednou pomůcky a pak si již naplánují výlet dle své vůle a po cestě sbírají odpadky. Úklidové pomůcky si můžete vyzvednou předem v infocentru v Bedřichově nebo o víkendu přímo na bedřichovském stadionu, ale také na Jizerce či u kapličky v Hraběticích. Pytle na odpad vydávají také infocentra v Liberci, Jablonci a Tanvaldu.

Zlato pro žáky z Ještědské oblasti z MČR v orientačním běhu.
Mladí orientační běžci z Ještědské oblasti brali na MČR zlato

Plné pytle je možné nechat na viditelném místě a nahlásit jeho polohu na číslo 739 375 658 nebo na e-mail sefl@projizerky.org. V celém následujícím týdnu je pak odpad z hor svážen. Celá akce je podpořena sponzory z řad místních firem i obcí.

„Jsme rádi, že se opět zapojí řada škol a vyrazí se postarat o své okolí“ říká ředitelka Společnosti pro Jizerské hory Kateřina Bednářová. „Celá akce stojí na lidech, kteří mají Jizerky rádi a neváhají nám pomoci“ dodává s tím, že letos ji potěšilo množství menších lokálních úklidů, které se konají snad již v každé obci. „Je dobře, že se tato praxe šíří a my jsme moc rádi, že v Jizerkách jsou již naše akce zavedenou tradicí.“

Podrobnější informace na stránkách www.projizerky.cz.

Společnost pro Jizerské hory