Oproti minulým ročníkům nemohlo proběhnout slavnostní vyhlášení vítězů na půdě Krajského úřadu Libereckého kraje, přesto jsme se rozhodli soutěž dotáhnout do konce a zaměstnavatele, kteří se dostali do první desítky, slavnostně ocenit. Jakmile to situace umožní, spojíme se s vítězi soutěže a získaná ocenění zaměstnavatelům tým organizace Rytmus Liberec předá v jejich provozovnách.

Letos bylo do soutěže zasláno celkem 37 nominací, které byly vyhodnocovány pětičlennou odbornou hodnotící komisí složenou z řad zástupců měst, úřadů, zaměstnavatelů, samotných pracovních konzultantů a klientů.

Vítězem 9. ročníku soutěže se stala firma Farní charita Česká Lípa. Druhé místo získalo Truhlářství Samšiňák (Liberec) a na třetím místě se umístil Penzion Nový Mlýn (Staré Splavy). Gratulujeme!

Na dalších místech žebříčku se poté umístili Fokus Liberec – pracoviště Česká Lípa, Krajský úřad Libereckého kraje, Pivovar Born Nový Bor, Dva Prameny, v Jilemnici, STP Česká Lípa, Meki – Mc Donald, AmRest – KFC Liberec Globus.

Cílem soutěže Stejná šance je podpořit firmy, které zaměstnávají osoby se zdravotním znevýhodněním, poskytnout jim veřejné uznání a prostřednictvím příkladů jejich dobré praxe motivovat ostatní firmy, aby osoby se zdravotním znevýhodněním zaměstnávaly.

„Ráda bych za naši organizaci poděkovala všem zaměstnavatelům. Nejen těm, kteří se do soutěže zapojili ale i těm, kteří se soutěže nezúčastnili, a přesto dávají šanci lidem s postižením pracovat v jejich firmách na běžném trhu práce. Vážím si nejen jejich odpovědného a lidského přístupu, ale hlavně to, že zaměstnávání lidí s postižením je pro ně samozřejmostí. Děkujeme.“ Ing. Antónia Dechťarová, ředitelka organizace Rytmus Liberec.

Nikola Tschertnerová