Dobročinný bazar na podporu Ukrajiny se ve škole uskuteční ve středu 16. března od 14.00 do 17.00 hodin. Žáci, učitelé i další zaměstnanci ZŠ a ZUŠ Jablonné v Podještědí mohou přinést z domova to, co už nepotřebují a co se následně na blešáku prodá za symbolické ceny. Nemusí se jednat jen o věci, může se napéct, či připravit jiné dobroty k prodeji. Třídy školy se následně promění v malé obchody, ve kterých budou pod dohledem dospělé osoby donesené věci prodávat naši žáci.

Přípravy na bazar jsou v plném proudu, v uplynulých dnech byly děti roznést plakáty po městě, v páté třídě dokonce vyrobily plakáty vlastní s trhacími lístečky s datem bazaru. Na městském úřadě děti vyjednaly rozeslání pozvánky jak mobilním rozhlasem, tak klasické vyhlášení této akce městským rozhlasem. Zároveň probíhá sbírka věcí na prodej. Celá akce je pojata tak, že chceme v dětech vzbudit vlnu solidarity a dokázat jim, že i ony mohou pomoci, v tomto případě tím, že vyklidí pokojíček a přinesou na prodej hračky, se kterými si nehrají.

K nákupům zveme nejenom rodiče, ale každého, kdo má zájem podpořit tuto naši akci. Celý výtěžek bude zaslán na pomoc lidem z Ukrajiny, kteří trpí následky válečné agrese.

Ivana Kotková Šubrtová, ZŠ a ZUŠ Jablonné v Podještědí