Velmi ojedinělá výstava bude k vidění od soboty 4. května v Klášteře Hejnice. Návštěvníci se mohou těšit na díla krajinomalby ze Severočeské sbírky Romana Karpaše. Jedná se o jedinečnou výstava uměleckých děl severočeských autorů.

Tuto nevšední výstavu měli zájemci možnost navštívit již v minulosti v prostorách Knihkupectví u Fryče či v Naivním divadle v Liberci, nebo v Turnově v Muzeu Českého ráje. Nyní se na výstavu mohou těšit lidé z Hejnic a blízkého okolí.

Skrytá měření odhalila další rizikové místo v Libereckém kraji, tentokrát Hajniště.
Další rizikové místo v kraji? Hajniště na Frýdlantsku trápí neukáznění řidiči

Hlavní myšlenkou výstavy je zviditelnit umělce ze severních Čech, kteří z této oblasti pochází nebo je jejich tvorba, jakkoliv spjatá s tímto rozmanitým územím.

„Severními Čechami je míněna oblast v širším rozsahu, než jsou hranice současného Libereckého kraje. Vztahem autorů k nim se rozumí, že se tu narodili, pracují nebo pracovali a mají ke kraji nějaké vazby, například tím, že ve zdejší krajině našli inspiraci,” uvedl kurátor výstavy Roman Karpaš s tím, že sbírka je zaměřena na moderní umění 20. a 21. století a tvorbu po roce 1945.

Liberecké krematorium.
V krematoriu v Liberci provedou ročně až 2 tisíce žehů. Nebožtík není nikdy nahý

Na výstavě je možné spatřit obrazy, plastiky, kresby a grafiky inspirované krajinou v oblasti severních Čech.

Mohlo by vás zajímat: FOTO: Výšlapu na Výhledy počasí přálo, na 43. ročníku se snědlo 22 kilo buřtů

Zdroj: Infocentrum Chrastava