Liberečtí senioři se opět po dlouhé koronavirové pauze vrací k pravidelnému vzdělávání. V pondělí 4. října slavnostně odstartoval již 10. ročník projektu Senior akademie, který je určen 30  "studentům"  seniorského věku.

Senioři absolvují 10 studijních bloků, během kterých získají řadu užitečných informací z různých oblastí a díky tomu se dokáží lépe orientovat v současném dění. Jedná se o oblast práva, mezilidských vztahů, psychologie, ekonomie, není opomíjeno ani psychické a fyzické zdraví seniorů.

Jedním ze studijních bloků byla i prevence kriminality - trestná činnost páchaná na seniorech, kterou přišly seniorům přednášet preventistky z oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. Pro seniory si připravily přednášku na téma "šmejdi". 

Obora v Lomnici nad Popelkou.
Ochránci přírody hledají zanedbané louky v Libereckém kraji

Během svého bloku je seznámily s aktuálními trendy a praktikami podvodníků a na reálných případech jim ukázaly, jak jsou dnešní pachatelé velmi sofistikovaní a stále spoléhají na starší generaci, která je důvěřivá se snahou pomoci.

Skupinka seniorů, která tuto akademii absolvuje, následně své znalosti často předává dál do svého okolí, čímž se tak důležité informace dostávají do povědomí širšímu publiku, což přispěje k větší eliminaci trestné činnosti, nekalých praktik nebo i páchání násillí na seniorech .

Desetitýdenní snažení seniorů bude oceněno absolventským certifikátem, který obdrží již 6. prosince ve slavnostních prostorách obřadní síně liberecké radnice.

Vladimíra Šrýtrová, koordinátorka prevence KŘP Libereckého kraje