V libereckém Sportovním areálu Vesec bude nachystán program jak pro nejmenší děti, tak pro ty starší. Neuvěřitelné kousky na kole předvede v biketrailové exhibici Honza Sladký. V rozlehlém areálu se představí složky Integrovaného záchranného systému Libereckého kraje: hasiči předvedou ukázku zásahu u hořícího auta či vyprošťování z vozidla, na místě bude vozidlo Horské služby či služební koně a psi Policie ČR i Tým silniční bezpečnosti a BESIP. Návštěvníci mohou sledovat i ukázku zásahové jednotky Vězeňské služby ČR věznice Rýnovice a Liberec a nebude chybět ani jejich ukázka služební kynologie. Za dobrých letových podmínek se můžete proletět vrtulníkem NISA Air.

Muzejní noc pod Ještědem.
Tipy na víkend: Muzejní noc pod Ještědem, rockový festival nebo výstava motorek

V 11:15 bude probíhat autogramiáda akrobatické lyžařky a šampionky Nikoly Matějcové Sudové, kteří jsou společně s youtuberem Stevem Wattsem patrony Běhu pro paměť národa 2024. Jsou připraveny různě dlouhé trasy a běhy pro děti i dospělé. V průběhu dne si děti i dospělí mohou vyzkoušet oblíbené i nové sporty pod odborným dohledem, představí se sportovní kluby, zájmové kroužky a volnočasové aktivity. Představí se mj. sportovní klub Trampolíny Patrman. Své umění předvedou taneční skupiny Takt Liberec a Maya, Skippies Liberec – Rope skipping nebo taneční škola Alta Dance a také DDM Větrník s vystoupením twirlingu a tanečního mixu.

Na místě bude i mnoho rukodělných dílen, soutěží pro děti, stánků se suvenýry či pestré občerstvení. Celodenní program začíná v 10.00 hodin dopoledne. Do areálu Vesec bude zdarma jezdit autobus (speciální linka č. 111) ze stanoviště č. 2 terminálu Fügnerova. Dnem provází moderátor Lukáš Váňa. Vstup ZDARMA!

Mohlo by vás zajímat: Dostihy a sázky jsou stálicí, do Libereckého kraje míří i zbrusu nová deskovka

Zdroj: Deník/Jiří Louda