Autorka nám k fotkám napsala: „Teda né, že by člověk něco přímo sbíral… jen dlouho nic nevyhazuje. Po čase tak nachází poklady a napadne ho, že když je něčeho větší počet, mohl by dát pár obrázků pro potěchu oka i dalším lidičkám.

Nejstarší foťák byl dárek. Tím starým se fotilo, když jsme byli malí a vlastně černobílý film byl ještě dlouhá léta pak k sehnání a zbylo jediné místo, kam se film posílal vyvolat. Když se mi narodil syn, přišla na řadu Carena - už barevný kinofilm - a ta vydržela do jeho dospělosti. Pak se zasekl film uvnitř a nešel vyndat. Já si tenkrát bláhově myslela, že když ho vytáhnu ve tmě, neosvítí se. Takže z toho posledního filmu jsem si na památku udělala záložku do knihy. A je se mnou pořád.

Svá díla vystavuje v sídle kraje výtvarník Jiří Chalupa.
Je autorem loga kraje. V jeho sídle nyní Jiří Chalupa vystavuje obrázky a vtipy

V té době se už i těžko sháněl kinofilm, ale ještě jsem jeden měla, když mi kamarádka podobný foťák věnovala. Ona si už koupila digitální. Přístroje a čas se tenkrát nějak domluvily - stalo se totéž. Zasekl se film. Přišly novější mobily a fotky z nich. Synovi se nelíbila kvalita fotek, které jsem si dovolila posílat do Deníku a pořídil mi k Vánocům moderní Canon. Tím vyfotím i mrazíkovu kresbu na okně. Prostě paráda.“

Hana P.