První dopolední představení v pondělí 15. května začalo pro děti z mateřských škol v deset hodin dopoledne, odpolední začalo v netradičních 13.00.

Před návštěvou divadelních představení absolvovaly děti prohlídku zámku šitou na míru, tři spanilé pohádkové princezny postupně přiváděly do společenského sálu skupiny dětí, které neztratily ochotu pozorně vnímat průběh představení a spolupracovat v připravených situacích. Mezi portréty tří desítek šlechticů se odehrával se příběh o třídění v moderním světě.

Divadlo na Sychrově

close O Balynce. Divadlo na Sychrově. info Zdroj: Divadlo dětí zoom_in

Pro další čtyři dny třetího májového týdne je přichystán sychrovským týmem stejný model jako v pondělí, tedy jedno představení dopoledne a jedno odpoledne. Po dopoledním dešti byl v pondělním odpoledni dostatečný důvod k optimismu při pohledu do budoucnosti nejenom skrze počasí, ale také skrze chytré a poučené děti. A tak po prožití příběhu malého psího detektiva na konci druhého představení opět zazněl v prostředí zámku třídící chorál halalí, tralalí, netřídí jen pomalí.

Více jak šedesát představení odehraje Divadlo Dětí pro své diváky v divadelních sálech celé České republiky od začátku jara do konce školního roku. Kromě sálů v konvenčních divadlech a domech kultury převážně v severních Čechách a na Moravě, uvidí představení rovněž děti v moderně rekonstruovaných prostorech v ostravských Vítkovicích či na českých hradech a zámcích. Některá představení budou hrána ve slovensko - české verzi v rámci aktivit Mezinárodního hudebního divadla dětí, turné pohádky po Slovensku proběhne v říjnu 2023.

Kristýna Sklenářová