Na divadelních prknech se sotva ohřáli a už za sebou mají uvedení dvou her. Divadelní spolek Višňovský ROK vznikl přibližně před rokem a jejich nadšení a láska k divadlu je vidět už nyní. Očekávání před uvedením další hry byla proto velmi vysoká. V sobotu 23. března 2024 se v kulturním domě ve Vísce uskutečnila premiéra francouzské komedie Sébastiena Castra “Mám na tebe chuť”.

Tato excelentní hra slavila od roku 2019 úspěchy v pařížských divadlech a nyní ji můžete zhlédnout v Théâtre des Salinières v Bordeaux. Není divu, že byla nominována na prestižní cenu Moliere 2020 v kategorii Nejlepší komedie. Hru se zábavnou, ale velmi složitou zápletkou autor bravurně propracoval a divák se nemusí obávat, že bude z představení odcházet se zamotanou hlavou. Vyprodaný vísecký sál byl pro ochotníky obrovskou výzvou a pro některé z členů souboru i jejich osobní divadelní premiérou. Svým výkonem ale předčili snad všechna divácká očekávání. Za tak brilantně zahranou hru by se nemusel stydět nejeden profesionální divadelní soubor.

Pokud v divadelní oblasti můžeme vypíchnout hry, při kterých se divák nepřestane bavit od začátku do konce a které si získaly obdiv a slávu publika, můžeme jmenovat například excelentní komedii Klíčovou dírkou v podání souboru Divadla F. X. Šaldy, nebo třeba Brouka v hlavě Divadla na Vinohradech.

Hra Mám na tebe chuť v podání ochotnického višňovského spolku se může směle řadit k těmto hrám, ve kterých vynikají výkony profesionálních herců s mnohaletými zkušenostmi. Rychlý a vtipný spád děje nenechá diváka na chvíli odpočinout. V momentech, kdy byste se mohli snadno zamotat v zápletce, přichází na scénu Yousouf, který si tak trochu “stojí na vedení” a je mu vše nutné zopakovat a třeba i třikrát. To je právě ta chvíle, které využije divák k pochopení vztahů a zápletky mezi všemi vystupujícími.

Hra postupně graduje, je zábavná a vy očekáváte, že přece musí dojít na slabší moment. Ovšem ani po divadelní přestávce děj hry a výkony herců nepolevují, ba naopak. V samé poslední čtvrtině, když už si říkáte, že nic lepšího přijít nemůže, vchází na scénu poslední z herců a dovádí hru do naprostého absurdna. Divákovi už nezbývá dech, pokud smích uzdravuje, odcházejí z Vísky všichni jako rybičky.

Tento obrovský úspěch si ochotníci mohou bez ostychu zapsat do své historie. Pokud se chcete i vy v dnešním, tak trochu uspěchaném, světě od srdce zasmát a pobavit, vydejte se na jedno z plánovaných představení Divadelního spolku Višňovský ROK. Se svou první francouzskou komedií Ať žije Bouchon! zabodovali natolik, že je 6. června čeká vystoupení na skutečných prknech, co znamenají svět - v Městském divadle v Jablonci nad Nisou. Termíny představení a další informace najdete na stránce www.divadlo-rok.webnode.cz, nebo na Facebooku www.facebook.com/divadlo.rok.