Za doprovodu pianisty Václava Tobrmana zahájí svou zábavnou hudební show Sandra Pogodová a Michaela Dolinová jedenáctý ročník Podještědských divadelních slavností. Představení se svůdným názvem Už zase miluju! přivítá Česká beseda v Českém Dubě v pátek 7. října večer.

Následující den se budete mít možnost přesvědčit, zda se kvůli zajímavé finanční odměně podaří dostat nálož trojici letušek a jednomu pilotovi na palubu soukromého tryskáče na letišti v Petrohradu. Divadelní společnost Vojan z Českého Dubu se po dvou a půl leté pauze vrací na divadelní prkna s premiérou akční bombové komedie S hlavou v oblacích.

„Scénář má velmi vtipně vypracované dialogy a děj příběhu od samého začátku doslova frčí. Divákovi nabídneme 90 minut parádní oddechovky.“ uvedl Martin Müller, který se poprvé chopil režie a dále dodává „Hra bude v rámci divadelních slavností o týden později reprízována v Českém Dubě a v sokolovně v Proseči pod Ještědem“.

Podještědská výstava králíků, holubů, drůbeže a okrasného ptactva v Českém Dubu.
OBRAZEM: Chovatelé z Českého Dubu připravili výstavu zvířat

V sobotu 15. října dopoledne vystoupí pro dětské publikum v sokolovně v Proseči pod Ještědem Michaela Dolinová s Milanem Duchkem s „na hlavu postavenou“ klasickou pohádkou Perníková chaloupka. „Líčí příběh dvou zlobivých dětí, které nezdravě jí, a samy se vydají za zlou čarodějnicí, která je nezdravě vykrmí.“ popisuje ve zkratce obsah představení vedoucí souboru Vojan Šárka Jodasová.

Vstupenky na všechna uvedená představení je již nyní možné zakoupit v Městské knihovně v Českém Dubě. Akce je plánovaná v termínech 7. – 8. 10. a 14. – 15. 10. 2022. Podrobnosti naleznete na webových stránkách www.divadelnislavnosti.cz.

DS Vojan