„Chceme, aby naši klienti měli zajímavý a různorodý program. Proto jsme oslovili i soubor Matylda a Tylda, který si založili sami senioři. Schází se v komunitním centru Kontakt Liberec, tvoří jej asi 35 lidí," uvedla Hana Zummerová, vedoucí sociální pracovnice SeniorCentra.

Tento pěvecký soubor se nezaměřuje pouze na kvalitní výběr českých hitů, ale také si dává záležet na vizuální stránce a při vystoupení jsou všichni účinkující oděni do klasických prvorepublikových kostýmů.

Krajská vědecká knihovna Liberec.
Umíte namalovat Krakonoše? Zkuste to ve výtvarné soutěži Euroregionu Nisa

„Soubor u nás vystupoval poprvé, ale zcela jistě to nebylo naposledy. V minulosti u nás vystupovala řada interpretů – například Leona Machálková, houslista Pavel Kavan či Divadlo F. X. Šaldy. Kromě toho klientům dělají radost i vystoupení dětí či studentů ze spolupracujících škol a školek," dodala Hana Zummerová.

SeniorCentrum SeneCura se snaží svým klientům obdobné akce pravidelně zajišťovat a ujistit je tak, že příchodem seniora do domova život nekončí.

„Možnost setkat se s ostatními obyvateli města navrací klientům chuť do života a pocit, že jsou plnohodnotnou součástí společnosti. Prostor věnujeme i muzikoterapii, která má významné benefity i pro klienty s Alzheimerovou chorobou či jiným typem demence," řekla ředitelka domova Lucie Čechová.

Mohlo by vás zajímat: Máte nápad, jak vylepšit Liberec? Radnice přispěje lidem na návrhy 10 milionů

Zdroj: Jiří Louda