Pod hlavním symbolem Liberce Ještědem poznají běžci krásy liberecké přírody. Připraveny bude několik tratí pro děti a mládež a hlavní závod pro dospělé bude měřit 5 kilometrů. Ve Vratislavicích si proběhnete šesti kilometrovou tratí vedoucí úžasnou krajinou v úpatí Prosečského hřebene, lesy a stráněmi nad řekou Nisou. Dotkněte se přírody a přispějte i vy na Olympijskou nadaci účastí v bronzovém závodě!

V rámci Olympijského běhu se oslavuje radost z pohybu a sport jako takový. Akcí si totiž běžci připomenou Mezinárodní olympijský den, tedy založení Mezinárodního olympijského výboru. Akce je vůbec největší běžeckou událostí u nás. V jeden den, přesně v jeden čas vybíhá 75 tisíc běžců po celé České republice– ať už jako součást hlavních závodů, ve školních bězích nebo v rámci individuální výzvy v běžecké aplikaci.

Jaro klepe na dveře.
Jaro klepe na dveře. První pastva pro včely i oči z Hlavice

V Libereckém kraji by se letos měly uskutečnit čtyři závody, pokud to tedy protiepidemická opatření dovolí. Kromě libereckých běhů se akce chystá také v Bedřichově na Jablonecku a Tuhani na Českolipsku.

Registrace probíhají pouze online do 14. června na www.olympijskybeh.cz, na místě již nebude možné se registrovat. Nově můžeš najednou zaregistrovat k závodu nejen sebe, ale i své blízké či kamarády. Pod přihlašovacím formulářem klikni na tlačítko Přidej dalšího běžce a všechny registrace se vloží do jednoho nákupního košíku.

Lenka Halasníková