Na přelomu let 2019 a 2020 nastudovali divadelníci z Českého Dubu českou fantasy komedii autorky Markéty Harasimové Já jsem ty, miláčku! S nastupující koronavirovou krizí byla však hra uvedena pouze třikrát. V době pandemie se členové spolku nevzdali a za respektování všech vládních nařízení přesunuli svoji zálibu z divadla na internetovou videokonferenci.

Na své domovské scéně v České besedě v Českém Dubu v těchto dnech už na představení S hlavou v oblacích pouze „vychytávají mouchy“ a pilně se připravují na premiéru, která se uskuteční v sobotu 8. října. Jedna z repríz je zároveň naplánována i v libereckém Malém divadle F. X. Šaldy na úterý 25. října.

Horští záchranáři prověřili síly v extrémním závodě na Smrku.
FOTO: Horští záchranáři prověřili své síly v extrémním závodě v Jizerkách

Hra má velmi blízko k situační komedii a zároveň se divák může těšit i na politicky velmi nekorektní humor. Autoři Michaela Doleželová a Roman Vencl vybrali do představitelů hlavních postav nepříliš obvyklé hrdiny – pilota a tři letušky, kteří se kvůli zajímavé finanční odměně rozhodnout stát na jeden den teroristy, jejichž hlavním úkolem je dostat balíček trhaviny na palubu soukromého letadla navíc na petrohradském letišti.

Čtveřici teroristů-amatérů reprezentují zaměstnanci věhlasných světových leteckých společností, kteří se navzájem neznají a, pokud vše vyjde, jak má, už se nikdy nepotkají. Každý z nich má k činu svůj vlastní motiv, proč se ho rozhodl spáchat a o těchto důvodech je divák informován v rámci tzv. retrospektiv – pohledů do jejich minulosti. Zprvu se může zdát, že se jedná o nějaký drsný hollywoodský akční trhák, ale přípravu a samotné plánování celého atentátu dokážou scénáristé proměnit v pořádnou zábavu.

Na malou ochutnávku se můžete podívat již nyní v upoutávce.

Zdroj: Youtube

Martin Müller