Na domovské scéně v Českém Dubě byla premiéra hry uvedena na začátku října 2022. Spolek s komedií S hlavou v oblacích již navštívil nejen kulturní domy v okolních městech a obcích, ale třeba i Malé divadlo F. X. Šaldy v Liberci.

Na divácky velmi úspěšnou komedii se návštěvníci slavností mohou těšit v neděli 4. června 2023 od 17 hodin v prostorách kinosálu města Chrastavy. Vstupné na představení je zdarma.

Hra má velmi blízko k situační komedii a zároveň se divák může těšit i na politicky velmi nekorektní humor. Autoři Michaela Doleželová a Roman Vencl vybrali do představitelů hlavních postav nepříliš obvyklé hrdiny – pilota a tři letušky, kteří se kvůli zajímavé finanční odměně rozhodnout stát na jeden den teroristy, jejichž hlavním úkolem je dostat balíček trhaviny na palubu soukromého letadla navíc na petrohradském letišti.

V Liberci cvičili hasiči z Jablonného v Podještědí a Raspenavy na lezeckém trenažéru.
S úsměvem jde všechno lépe. V Liberci cvičili hasiči z Jablonného a Raspenavy

Čtveřici teroristů-amatérů reprezentují zaměstnanci věhlasných světových leteckých společností, kteří se navzájem neznají a, pokud vše vyjde, jak má, už se nikdy nepotkají. Každý z nich má k činu svůj vlastní motiv, proč se ho rozhodl spáchat a o těchto důvodech je divák informován v rámci tzv. retrospektiv – pohledů do jejich minulosti. Zprvu se může zdát, že se jedná o nějaký drsný hollywoodský akční trhák, ale přípravu a samotné plánování celého atentátu dokážou scénáristé proměnit v pořádnou zábavu.

Na malou ochutnávku se můžete podívat již nyní v uvedené upoutávce. 

Zdroj: Youtube

Martin Müller