Devět nejlepších z druhého až čtvrtého ročníku studia průmyslové elektrotechniky si tak podle umístění převzalo 26. června diplomy a symbolické šeky s částkami.
„Prokop Diviš je opravdu zajímavým programem, už jen proto, že je motivačním pro všechny bez rozdílu. Záleží jen na snaze, píli a vlastní aktivitě žáků. Na finanční odměnu tak může dosáhnout každý. Nejde tedy o motivaci, kdy si nějaká firma vybere jednoho, dva či tři adepty a s nimi uzavře nějakou smlouvu,“ říká ředitel školy Jaroslav Semerád.
Motivační program Prokopa Diviše je vlastně o tom, že po celý školní rok sbírají budoucí elektrotechnici body podle toho, jak jim to jde ve škole i mimo ni, například v odborných soutěžích a dalších aktivitách nad rámec běžného studia.
A kdo se ve školním roce 2019/20 stal úspěšným následovníkem fyzika a teolog Prokopa Diviše (vlastním jménem Václav Divíšek, 1698 -1765), který zasvětil svůj vědecký život především elektřině a je známý hlavně vynálezem bleskosvodu?
Jsou to: 2. ročník: 1. Jan Wolf , 2. Tobias Mildner, 3. Daniel Cejnar; 3. ročník: 1. Jiří Kult, 2. Matěj Vlček, 3. Antonie Šťastná; 4. ročník: 1. Petr Oždian, 2. Martin Krýcha, 3. František Šilhán. Bez zajímavosti jistě není to, že letos třetí Antonie Šťastná byla vloni coby „druhačka“ první a Jiří Kult skončil hned za ní na druhém místě. Letošní maturanti Petr Oždian a Martin Krýcha si pak zopakovali své umístění z předchozího školního roku.
„Jsme rádi, že jsme partnerskou školou Skupiny ČEZ. Naše spolupráce se datuje od roku 2003, přičemž jsme společně zrealizovali již různé projekty. Motivační program Prokopa Diviše patří bezesporu mezi ty nejlepší. Je velice chvályhodné, že ČEZ Distribuce dlouhodobě podporuje technické vzdělávání a motivace žáků ke studiu technických oborů,“ uzavřel ředitel školy Jaroslav Semerád.
Ota Schnepp, mluvčí Skupiny ČEZ