Kolekce vybraných studentských prací prezentovala studijní program Návrhářství - zaměření Návrhářství skla a šperku a Návrhářství textilu a oděvu a nově také magisterského studijního programu Design - textil, oděv, sklo, šperk.

Široká veřejnost si mohla prohlédnout experimentálně zpracované oděvní kolekce s autorskými dezény realizovanými technikou sublimačního tisku na téma “ROSTLINY”. Tkaniny s potisky jsou realizovány v univerzitních dílnách. Také byly představeny kolekce tvořené dalšími textilními technologiemi, například textilním sítotiskem nebo žakárským pletením. V zaměření Návrhářství textilu a oděvu vznikaly práce pod vedením doc. Svatoslava Krotkého akad.mal., Mgr.art. Zuzany Veselé a Bc. Ondřeje Ludína a za podpory všech členů Katedry designu.

Módní přehlídka luxusního spodního prádla turnovské značky Werso Fashion se konala v pátek 24. března na výstavišti PVA EXPO v Praze - Letňanech.
FOTO: Luxusní spodní prádlo z Turnova se předvedlo na přehlídce v Praze

Na Mercedes-Benz Prague Fashion Week FW23 se konaly následující módní přehlídky: Van Graaf Junior Talent 2023, UMPRUM - Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze, Tobias Equipment, Michael Kovacik by ERSTE PREMIER, Technická Univerzita v Liberci, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Pavol Dendis by PRIVEÉ, Adidas Originals, VAVROVA, AFKA, BOZIDARA, DENISA DOVALA, BORIS KRÁL. Konaly se také panelové diskuse, workshopy a další akce. Většina akcí se uskutečnila v prostoru Chuchle Arena Praha.

Zdeněk Bierhanzl