Zahájení olympiády předškoláků se ujali ředitelé realizačního týmu, Jaroslav Šťastný z Jeronýmova gymnázia a Vladimíra Jurigová z MŠ Korálek zapálením „olympijské“ pochodně. Poté se průvod sportovců s týmovými vlajkami, za doprovodu třídních pokřiků vydal obejít atletický ovál.

Děti soutěžily v disciplínách běh, skok do dálky, hod a smíšená štafeta. Vedle nich měly studentky Jergymu a SOŠP připravené doprovodné sportovní aktivity a děti se při nich mohly nejen rozcvičovat, ale také zábavnou formou zkoušet své limity a dovednosti.

„Je úžasné vidět tak velké množství dětí s úsměvem na tváři, které si možná poprvé vyzkoušely pocit reprezentovat svoji Mateřinku. Pro mě je vítězem každý, kdo dnes na mini olympiádu dorazil,“ řekla představitelka Nadace SYNER Iva Urbanová, jenž tuto sportovní aktivitu tradičně podporuje.

„Setkání vytvořilo a rozvíjelo základy radosti z pohybu a uvědomění si silných stránek v oblasti pohybové pregramotnosti. Sportovní a pohybové aktivity rozvíjí u dětí motivaci, důvěru, pohybové kompetence, znalosti a pochopení být pohybově aktivní po celý život,“ uvedla Vladimíra Jurigová.

Téměř po celou dobu sportování děti provázel maskot hokejových Bílých Tygrů a motivoval je k výkonům.

O své sportovní zkušenosti se podělili i extraligový hráč Tomáš Filipi z klubu Bílí Tygři Liberec a Vakhtang Tchanturishvili – prvoligový hráč FK Jablonec. Oba popřáli dětem hodně sportovního elánu a připomněli, jak důležité je být týmovým hráčem.

Všichni jsme měli radost z pěkně prožitého dne, plného společných zážitků. Díky finančním prostředkům, které nám poskytla Nadace SYNER měli malí sportovci krásné ceny, medaile a diplomy a díky společnosti Gastron obdržely všechny děti výborné svačiny.

Mohlo by vás zajímat: Bylinkový festival v Semilech otevřel expozici regionálního léčitelství

Bylinkový festival 2024 | Video: Adéla Beranová