Na ten první, říjnový, si přitom připravilo skutečný bonbónek. V pondělí 24. října v 19:30 hodin se diváci mohou těšit na inscenaci Klešice autora Jana Žďárského (neboli René Levínského), kterou označil v recenzi Lidových novin kritik Martin Švejda za jedno z nejpronikavějších domácích dramat posledních let.

V roce 2019 inscenaci Klešice v režii Andreje Kroba a Daniela Vavříka uvedl Levínského domovský amatérský soubor Nejhodnější medvídci ve spojení s Krobovým Divadlem na tahu, proslaveným mimo jiné díky někdejší spolupráci s Václavem Havlem. Klešice jsou „duchaplnou a přitom velmi zábavnou parafrází legionářských dramat a Levínský v ní otevírá zásadní otázky, jež se týkají společnosti po dějinném zvratu. A to lze aplikovat nejen na vznik republiky po konci první světové války, ale rovněž na sametovou revoluci.“

Hry René Levínského jsou pod rozmanitými autorovými pseudonymy uváděny jak ve sféře amatérského divadla, tak na jevištích nejvýznamnějších činoherních scén v republice včetně Národního divadla (Harila, Ještě žiju s věšákem, plácačkou a čepicí, Dotkni se vesmíru a pokračuj). Stejně tak je Levínský plodný i v oblasti psaní pro děti a mládež, z čehož těží i repertoár Naivního divadla (Proletět duhou a Řekl bych nějakej vtip a pak bych umřel smíchy).

Jana Pittnerová