Prestiž tohoto závodu spočívá jednak ve velikosti závodu a zároveň se soutěží ve všech věkových kategoriích od předžáků až po kategorii veteránů. Skákalo se na můstcích o velikosti K4m, K11m, K28m a K51m. Letošního 45. ročníku se zúčastnilo přes 200 skokanů a skokanek z Německa, Polska a České republiky.

V kategorii děvčat ročníků 2008, 2009 a 2010 si nejlépe z České republiky vedla skokanka Natálie Nejedlová žijící v Liberci, ale již rok závodící za klub TJ Rožnov pod Radhoštěm.

V libereckém science centru iQLandia vyhlásili vítěze druhého ročníku dětské soutěže iQVýzva.
Děti to roztočily v iQVýzvě. Vyráběly kouzelné hůlky i hmyzáky z PET lahví

Natálie obsadila krásné 3. místo a stala se tak nejlepší českou skokankou. Během oficiálních tréninků to vypadalo, že by Natálie mohla opět tento závod vyhrát jako v roce 2019. Bohužel díky dvěma zpožděným odrazům nestačila na německé závodnice, první Laru Sophie Legenmajer a druhou Piu Loh. Čtvrtou příčku obsadila Barbora Štěpánková ze Ski klubu Harrachov a osmou příčku Nikola Rezlerová z JKL Desná.

K prvnímu závodu se vyjádřil i osobní trenér Natálie, Dalibor Marek:„Natanaši o trénincích předváděla mnohem lepší skoky. Bohužel nájezdové postavení nebylo optimální a z toho pak vyplynul dvakrát pozdní odraz. Na druhou stranu jsme teprve na začátku letní skokanské sezóny a stále jsme v přípravě. Vše směřujeme na sérii německého Alpen Cup a OPA Games ve Francii.“

Zdroj. natalienejedlova.com