Proto organizace Czechitas již 6. rokem pořádá Letní školy IT pro středoškolačky, během kterých si dívky vyzkouší, jaké je to studovat technický obor. Zároveň poznají, že to není jen nudný svět vzorečků a matic. V srpnu se IT camp podruhé vrací i do Liberce.

V rámci programu Liberecké Letní školy IT dívky nakouknou do mnoha oblastí informatiky a zjistí tak, že IT není jen nudné sezení u počítače. Během týdenního programu se setkají se základy programování (IoT, CSS, JavaScript, HTML), robotikou a počítačovou grafikou. Po intenzivních čtyřech dnech vzdělávání čeká účastnice zpracování vlastního týmové projektu, který pak osobně odprezentují během slavnostního galavečera na závěr Letní školy.

Že to zní moc komplikovaně? Není se čeho bát, letní škola je určena jak začátečnicím, tak i těm, kterým počítač není cizí.

Sama účastnice loňské letní školy, Kateřina Chalupová, dodáva: “Mou velkou motivací byl výstup z komfortní zóny, chuť zažít něco nového, poznat nové lidi a dostat se do jiného prostředí. Strach a obavy okamžitě zmizely. Většině holek se ulevilo, když jsme začaly mluvit o svých IT schopnostech, kdy velké množství z nás končilo zapnutím počítače, popřípadě i jeho vypnutím.”

Liberecká Letní škola IT se koná 15. - 20. srpna 2021 ve spolupráci s Fakultou mechatroniky, informatiky a mezioborových studií při Technické univerzitě v Liberci, v jejíchž prostorách bude výukový program probíhat a za podpory technologických partnerů Škoda Auto, Microsoft, Accenture, IBM. Děkujeme za podporu Actis a OC Forum.

Více informací na www.czechitas.cz/kurzy/letni-skola-it

Zuzana Heferová, Vedoucí pobočky Czechitas Liberec