„Z fondu knihovny odcizil neznámý lupič osm nejžádanějších titulů. Zanechal za sebou stopy, se kterými si však policie neví rady…,“ tolik úvodní legenda nové prázdninové šifrovací hry, kterou nabízejí svým čtenářům pracovníci liberecké krajské knihovny letošní léto.

Každý týden od 4. 7. do 28. 8. 2022 bude vždy v pondělí na sociálních sítích knihovny na Facebooku a Instagramu odhalena jedna z odcizených knih a zveřejněna šifra, z níž se úspěšný luštitel dozví, kde je daná kniha ukryta a kde si ji tedy může vyzvednout.

Ten nejrychlejší si posléze nalezenou knihu smí vypůjčit a přečíst jako první ze všech zájemců. Jedná se totiž o velmi žádané tituly, na které se v katalogu knihovny vytváří dlouhá řada rezervací. Pokud ještě nejste náš registrovaný čtenář, nezoufejte! Jako výherce vás zaregistrujeme zdarma!

Bělásek ovocný.
FOTO: Fotografka na lovu motýlů. Podívejte se na tu třepotavou nádheru!

„Děti, které budou trávit prázdniny doma nebo třeba i jen část prázdnin, budou hledat nejrůznější zábavy a dobrodružství. A pro dobrodružství spojené s knihami v Krajské vědecké knihovně mohou využít třeba chladnější nebo deštivé dny,“ říká Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Knihovna tedy v tomto projektu nabízí zábavnou čtenářskou soutěž pro bystré hlavy, která soutěžící mimo jiné zavede na zajímavá místa v Liberci. Odměna na vás čeká v podobě atraktivní knihy, kterou si budete moci přednostně přečíst, pokud ji objevíte jako první.

„Naším cílem je nabídnout čtenářům nejenom tipy ke čtení, ale také letní zábavu, která představí zajímavá místa v Liberci. Věříme, že se nám to podaří! Všem účastníkům přejeme úspěšné pátrání,“ doplňuje Dana Petrýdesová, ředitelka knihovny.

Podrobnější informace a pravidla soutěže naleznou zájemci na webových stránkách knihovny www.kvkli.cz v sekci Aktuálně a především na sociálních sítích FB a IG pod názvem @knihovnaliberec.

Kateřina Šidlofová, Krajská vědecká knihovna v Liberci