Od středy 5. června až do pátku 7. června bude v Liberci probíhat další ročník Festivalu dětského čtenářství, dříve označováno jako Veletrh dětské knihy. Hlavním tématem letošního ročníku je komiks a motto zní "Příběhy v bublinách".

Kniha Bajkeři.
Petr Soukup láká děti k tvoření vlastní knihy Bajkeři. Vznikala i v Liberci

Hlavní dějištěm festivalu bude Krajská vědecká knihovna v Liberci, která přivítá řadu známých autorů dětských knih. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program plný atraktivních doprovodných akcí, které budou zahrnovat autorská čtení, workshopy, besedy s tvůrci a interaktivní hry pro děti.

„Liberecká knihovna je od počátků festivalu členem Sdružení pro Veletrhy dětské knih a významnou měrou přispívá k jeho přípravě a realizaci. V rámci svých aktivit se knihovna systematicky věnuje rozvoji čtenářské gramotnosti, těší nás proto, že můžeme participací na projektu na toto úsilí navázat,” uvedla ředitelka knihovny Dana Petrýdesová.

Otfried Preußler.
KVÍZ: Medaili města udělil Liberec spisovateli Otfriedu Preußlerovi

Návštěvníci festivalu si také budou moci knihy zakoupit. Součástí doprovodného programu budou workshopy v Oblastní galerii Liberec či scénické čtení v Kině Varšava a v Naivním divadle.

„Festival nabízí nejrůznější zábavné cesty k četbě, a v době, kdy jsou děti zvyklé z mobilů a tabletů na rychlé přijímání informací, je právě četba nejen cestou k hlubšímu poznání a prohlubování fantazie a schopnosti soustředění,“ prohlásila o festivalu náměstkyně pro kulturu Libereckého kraje Květa Vinklátová.

Mohlo by vás zajímat: Liberecký jarmark s podtitulem "Císař a Faust" přinese středověký program

Zdroj: Jiří Louda