„S ohledem na covidovou pandemii v minulých letech je dnešní den výjimečný tím, že se vracíme do normálních časů. Vánoční setkání s Korálkem má u nás mnohaletou tradici a je fajn, že po covidové pauze ji znovu obnovujeme,“ uvedl Radim Pochop, ředitel Domova důchodců Český Dub. Jak podotkl, velmi ho mrzí, že tentokrát nepřijela dobrá duše nadace Iva Urbanová. „Bohužel paní Urbanová je nemocná, takže jsme ji alespoň všichni na dálku popřáli co nejrychlejší uzdravení,“ dodal Pochop.

Vánoční setkání má vždy speciální atmosféru. Obyvatelé domova se na dětské vystoupení vždy velmi těší. Díky podpoře od Nadace Syner bylo možné zorganizovat vystoupení dětí, ale obyvatelé domova se dočkali i předčasné nadílky. „Díky daru od nadace můžeme vždy klientům připravit i dárkové balíčky,“ podotkl ředitel domova.

Spolupráci s nadací považují v domově za důležitou a přínosnou. Dlouholeté podpory si v Českém Dubu váží. „Dostává se nám pomoci i od jiných donátorů, ale kontinuální spolupráce s Nadací, trvající přes dvě desítky let, je svým způsobem opravdu unikátní,“ uzavřel Pochop.

Domov důchodců Český Dub je příspěvkovou organizací Libereckého kraje. Ve dvou sociálních službách nabízí celkem sto míst.

(rap)