V prosinci se za Ježíška přestrojilo na čtyřicet zaměstnanců společnosti. Ji šťastná třináctá vánoční návštěva přivezla do Liberce spoustu splněných přání.

Mezi nejčastější přání patřilo ložní prádlo, ale také například dámská či pánská kosmetika, poukázky na sportovní potřeby i poukázky do módních obchodů. Nechybělo ani přání v podobě parfémů, náušnice, elektrický zubní kartáček, herní myš k počítači i praktické věci jako je přebalovací podložka nebo tyčový mixér.

Jedličkův ústav v Liberci poskytuje ve sjednaném rozsahu potřebné sociální služby dětem, mládeži a dospělým osobám s tělesným a mentálním postižením (případně v kombinaci dalších zdravotních znevýhodnění od tří let věku), kteří jsou závislí na podpoře a péči jiné osoby. „Za celoroční podporu ČEZ Distribuce a jejich zaměstnanců jsme velmi rádi. Letos u nás byli již po třinácté, a to jistě můžeme považovat za pevné partnerství,“ dodává Vladimír Ptáček, ředitel Jedličkova ústavu v Liberci.

Komáři se ženili v Naivním divadle.
Co chystá liberecké Naivní divadlo v letošním roce?

Tradiční setkávání klientů libereckého Jedličkova ústavu a zaměstnanců ČEZ Distribuce má počátky v roce 2008, kdy ho odstartoval dobrovolnický den Čas pro dobrou věc. Jeho účastníci se tehdy rozhodli, že budou ústavu pomáhat i nadále, a hlavně se pravidelně setkávat s jeho klienty. Společně tak v minulých letech již navštívili ústeckou či děčínskou zoologickou zahradu nebo se plavili lodí po Labi.

Dále také třeba poznávali Ústí nad Labem, přičemž velkým zážitkem byla pro všechny cesta tam a zpět lanovkou na Větruši a také putování tamním malým bludištěm. Nechyběla ani návštěva zámku ve Velkém Březně s prohlídkou za asistence samotných princezen. Zatímco v létě tak Liberečtí jezdí do Děčína, v zimě je tomu právě naopak.

Soňa Holingerová, mluvčí Skupiny ČEZ