Ke společnému zpívání se lidé sejdou na náměstí T. G. Masaryka ve Frýdlantě, u vánočního stromu před Obecním úřadem v Křižanech, na náměstí Bedřicha Smetany v Českém Dubu, v Záskalí (Hodkovice nad Mohelkou) a již 9. rokem se připojí také členové Sokola a dobrovolných hasičů z Bílé, kde v rámci akce slavnostně rozsvítí vánoční strom. Pro účastníky bude v Bílé připraveno občerstvení a děti budou obdarovány vánočními balíčky od čerta.

Bude se zpívat ve vaší obcí? Pošlete nám z akce fotografie, které rádi zveřejníme v tištěném Libereckém deníku i na našem webu. Snímky můžete posílat na e-mail petra.hamova@denik.cz nebo přes elektronický formulář Čtenář reportér

V celém Libereckém kraji proběhne akce na 17 místech. Jejich přehled najdete na webu www.ceskozpivakoledy.cz. Zpívat se bude šest písní – Nesem vám noviny, Půjdem spolu do Betléma, Narodil se Kristus Pán, Veselé vánoční hody, Pásli ovce Valaši a Vánoce, Vánoce přicházejí. Zpěvník najdou zájemci ve středečním Libereckém deníku.

Česko zpívá koledy je tradiční akce našeho vydavatelství Vltava Labe Media, během níž se v jeden prosincový den a ve stejný čas rozezní tisíce hlasů na stovkách míst po celé zemi. Zpívá se na návsích i náměstích českých obcí a měst, přidávají se i Češi v zahraničí.

(rep)