V Hudební knihovně ve 4. patře jsou pro vás nyní připravené volně k dispozici již čtyři hudební nástroje. Kromě digitálního klavíru, který už znáte, tu na vás nově čekají i elektrická a basová kytara a elektronická bicí souprava, vše se zvukem do sluchátek, zatím určené pouze k individuálnímu hraní. Vyzkoušet si je může každý zcela volně a zdarma v provozní době oddělení. Dokonce ani není nutná registrace do knihovny, nepotřebujete žádné vlastní vybavení, paličky i sluchátka vám půjčíme. Neostýchejte se tedy a přijďte je vyzkoušet!

Více o nástrojích:

  • GUITAR: Svůdný stratocaster se třemi single coil snímači a pětipolohovým přepínačem spolupracuje s jednoduchým modelingovým kombem Blackstar, které vám umožní zvuk vylepšit o zkreslení, reverb a další základní efekty.  
  • BASS: K výhledu na Ještěd jsme zvolili výrazně modrou basovou kytaru typu Precission Bass a připojili ke kombu Laney. Jde o jednoduchou kombinaci, která nebude klást překážky ani nezkušeným hráčům.  
  • DRUMS: Spolehlivá bicí souprava Yamaha. Údery paliček do pryžových padů se vám ve sluchátkách promění v realistický zvuk bicích. Rukama ovládnete rytmičák, dva přechody, kotel a dva činely, nohama Hi-Hatku a basový kopák. 

Mohlo by vás zajímat: Třetí v republice: Liberecká nemocnice získala unikátní rentgen, snímá ve stoje

Zdroj: Jiří Louda