Turnaj se konal v moderní pražské sportovní hale Lužiny, kde se hrádečtí borci utkali v polokontaktní disciplíně kicklight (povoleny jsou přímé údery, háky, zvedáky a kopy na celé tělo). Přes své soupeře se všichni tři mladí zápasníci probojovali k umístění na „bedně“. Veronika Havránková přivezla z turnaje stříbrnou medaili a oba hoši Petr Jiřena i Jakub Salacki vybojovali zlatou medaili a zasloužený pohár.

Za pár dní, 14.prosince, se v České Lípě konal vydařený první ročník galavečera Full Fight Night, který byl postavený z plnokontaktních zápasů v boxu, K1 a MMA. I zde měli hrádečtí své želízko v ohni. Do svého prvního profesionálního zápasu zde nastoupila dvacetiletá Kateřina „Bojový Anděl“ Peštová proti Andree Farské (dvojnásobná mistryně světa, druhá na Světových hrách, mistryně ČR). Děvčata předvedla válku jak má být, ale byla to hrádecká Kateřina Peštová, která ukázala větší srdce bojovníka a vítězství tak putovalo do BFC Hrádek nad Nisou.

Kickbox v Hrádku nad Nisou funguje už od roku 2010. První cvičení probíhalo v tělocvičně místní základní školy, ale v průběhu let se hlavnímu trenérovi podařilo vybudovat vlastní tělocvičnu, kterou v dnešní době již podporuje také samotné město Hrádek nad Nisou. Během činnosti se v klubu podařilo vychovat několik mistrů republiky a úspěšné fightery profesionálních zápasů. Loňská sezóna, zahájená už na jaře dětskou ligou a Národním pohárem Prague Open, však byla pro hrádecké nejúspěšnější. Trenér Marian Tůma si v klubu vychoval také pomocníky a nyní mu s vedeném tréninků pomáhají Kateřina Hurtová (mistryně republiky v tradičním karate) a studentka práv a zápasnice K1 Kateřina Peštová. V letošním roce se díky tomu podařilo rozšířit nabídku tréninků také pro nejmenší děti, které se učí základy kickboxu v Přípravce. Další novinkou v Hrádku je rozšíření nabídky o tréninky MMA a Combatu.

Katka Hurtová