V silné konkurenci nakonec v nejvyšší republikové soutěži v požárním sportu v kategorii starších dorostenek skončila na 12. místě.

Nikola Nováková si účast na Mistroství ČR vybojovala prvenstvím v krajském kole dorostu v požárním sportu, které hostila v sobotu 12. června 2021 Poniklá na Semilsku. Tam ve své kategorii nenašla konkurentku. Spolu s ní reprezentovali Sbor dobrovolných hasičů Frýdlant na krajské soutěži v kategorii dorostenců i Jan Mráz, který nakonec skončil druhý a Jan Rajský, který obsadil šestou příčku.

Frýdlantští dobrovolní hasiči poslali letos na soutěže v požárním sportu i družstvo dorostenek, jeho cesta však skončila v okresním kole, které se uskutečnilo koncem května na městském stadionu v Liberci, když dívky obsadily čtvrté místo.

„Letošní sezóna byla pro všechny náročná. Kvůli koronavirovým vládním opatřením nebylo téměř vůbec možné na soutěže trénovat, dorostenci se vlastně před prvním závodem sešli na trénink jen dvakrát. O to víc si cením úspěchů, kterých ve svých kategoriích dosáhli Jan Mráz a Jan Rajský a pak samozřejmě Nikola Nováková. Tím ale nechci v žádném případě nějak opomenout snahu družstva děvčat, která ze sebe také vydala maximum. Věřím, že příští rok už bude takový, jako všechny přechozí a budeme moci na závody zase normálně trénovat,“ shrnuje letošní sezónu trenér dorostu Sboru dobrovolných hasičů Frýdlant Jiří Kokta.

Martina Petrášková, město Frýdlant