Vstupné do parku a kostela je zdarma, stejně jako do muzea ve Špitálku. Zpoplatněny jsou jen koncerty na náměstí a výstup na radniční věž. Celodenní vstupné na koncerty na náměstí je 100 korun, výstup na věž přijde dospělé na 50 korun, děti, studenty a seniory na 30 korun. 4

„Akci Frýdlant se baví pečlivě připravujeme už řadu měsíců a těšíme se, jak si ji společně s frýdlantskými i návštěvníky města užijeme. Vždyť jejím hlavním posláním je vedle zábavy také ukázat, jaké u nás máme šikovné a tvůrčí lidi, co všechno pro ostatní naše spolky a kluby dělají. Všichni mají svou prezentaci v parku skvěle a zábavně připravenu a opravdu se tam nikdo ani chvíli nebude nudit,“ řekl starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Akce bude probíhat hned na několika místech Frýdlantu. „Začínáme v 10 hodin v městské parku, kde se budou na jednotlivých stanovištích prezentovat spolky a kluby nejen z Frýdlantu, ale z celého Frýdlantska. Namátkou vyberu svazy rybářů, včelařů, chovatelů, hasiče, myslivce, taneční kluby, hokejisty, fotbalisty, Frýdlantské okresní dráhy či kluby mládeže. Celkem se tu představí 24 spolků a kroužků, které budou mít pro malé i velké připraveny různé prezentace, úkoly, ukázky nebo třeba dílničky,“ vysvětlila Jana Mrňávková z odboru kultury a cestovního ruchu. Program bude v parku doplněn ukázkami na pódiu i před ním a skončí kolem 17. hodiny. „Potom ale máme pro návštěvníky v parku připraveno ještě jedno noční překvapení, kterým je po koncertu kapely Michala Hrůzy na náměstí dronová show Magic Drones. Ta začne ve 22.30 hodin,“ dodala Jana Mrňávková.

Druhým místem, kde bude program pro návštěvníky akce Frýdlant se baví připraven, bude kostel Nalezení sv. Kříže. Zde si budou moci lidé po celý den přijít poslechnout komentovanou prohlídku kostela Milana Svobody, který je zárukou nejen přesného, ale i zábavného výkladu. Zahrají zde také děti ze ZUŠ Frýdlant. Třetím místem akce je náměstí T. G. Masaryka před radnicí. Program zde začne už v 11.30 hodin vystoupením dětí ze ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant.

„Tato první část programu na náměstí bude zdarma, aby si mohli vystoupení dětí užít i jejich rodiče a prarodiče, kteří na zbytek akce jít nechtějí. Od 13 hodin už bude ale vstup na náměstí zpoplatněn,“ dodává tajemnice Městského úřadu Frýdlant Veronika Bubeníčková. Prvním koncertem v odpolední části programu bude ve 13.30 show Vendy Buriánka, který zahraje na housle, ve 14.45 se představí místní kapela The Grizzlies, v 16.00 hodin bude následovat kapela Rain, v 17.30 kapela Všechnochuť a v 19.00 hodin na pódiu zahraje Big´O´Band. Koncertní odpoledne a večer zakončí populární zpěvák Michal Hrůza se svou kapelou, kteří začnou hrát ve 21 hodin. „Vstupné na náměstí, kde bude také velký trh s řadou stánků s občerstvením, činí 100 korun. Vstupné se začne vybírat ve 13 hodin. Děti do 130 centimetrů mají již tradičně vstup zdarma,“ doplnil starosta Frýdlantu. Stánkový prodej včetně občerstvení bude na náměstí už od 10 hodin, tedy ještě v době, kdy se vstupné na náměstí vybírat nebude.

Vstupenky na program na náměstí je možné si zakoupit v Turistickém informačním centru v přízemí radnice nebo v den akce přímo u sedmi vstupů na náměstí.

V rámci akce Frýdlant se baví pak bude zdarma zpřístupněné i muzeum Špitálek a vystoupat bude možné také na radniční věž, kde bude ale vstup zpoplatněn.

Během akce Frýdlant se baví budou všichni stánkaři k prodeji čepovaných či rozlévaných alkoholických i nealkoholických nápojů využívat vratné kelímky, které v loňském roce zakoupilo město Frýdlant v rámci akce Mikroregionu Frýdlantsko na snižování množství jednorázových papírových a plastových obalů. Za kelímky bude návštěvníkům při koupi nápoje účtována záloha 50 korun, která jim bude po vrácení kelímku v kterémkoli stánku s občerstvením, jenž čepuje nebo rozlévá nápoje, vrácena.

Mohlo by vás zajímat: Ze zákulisí rally historiků. Brodští z Chutnovky jezdí závody místo dovolené

Luděk Brodský a jeho manželka Petra závodí v rally historických aut. | Video: Adéla Beranová