Oslavu naplánovali na 6. října v prostorách obchodního centra Forum v Liberci. Ve společnosti Městské policie, Hasičského záchranného sboru, Českého červeného kříže, Týmu silniční bezpečnosti a řady dalších institucí přispěla svými preventivními radami a pestrým materiálem i Policie České republiky.

Policistky z oddělení tisku a prevence po celou dobu akce hovořily s penzisty, a jinými zájemci o zajímavých informacích z oblasti zabezpečení majetku, BESIP a kyberprostoru. Policistky upozorňovaly především na nebezpečí přibývajících podvodných telefonátů, emailů a na hrozby poskytování osobních údajů na internetu.

Senioři odcházeli spokojeni s nabytím nových vědomostí a s taškou naplněnou informačně preventivními letáky či brožurami. Vedle nových poznatků ocenili i možnost odnést si policejní vydání oblíbených křížovek, žetonů do nákupních vozíků, reflexních pásek nebo také náplastí.

Zlato pro žáky z Ještědské oblasti z MČR v orientačním běhu.
Mladí orientační běžci z Ještědské oblasti brali na MČR zlato

Návštěvníci od policistek dostali speciální obal na platební kartu, který znemožňuje tkzv. Skimming, kdy pachatelé načítají bez vědomí držitele údaje z platebních karet, které pak přenáší na připravené plastové kartičky s magnetickým proužkem a jsou schopni následně vybírat finanční prostředky z mimo evropských bankomatů.

Jelikož téměř každý senior má vnoučata, kterým rád připraví malé překvapení, tak ani na ty policistky nezapomněly. Pro děti bylo na místě k dispozici policejní pexeso, omalovánky, či pracovní sešity, ale taktéž něco sladkého na zub v podobě policejního Lipa.

Celým odpolednem provázela příjemná muzika a hudební vystoupení dětí i dospělých, a ne jeden senior se nechal unést a zatančil si do rytmu.

Markéta Razáková, preventistka KŘP Libereckého kraje