Již kolem 8. hodiny se počali netrpělivě scházet sportovní nadšenci tohoto speciálního běžeckého závodu, konaného zde u nás ve Frýdlantu. Bežecký závod měl tři okruhy. První byl určený pro naše nejmenší sportovce, kteří si odběhli na dopravním hřišti u ZŠ Purkyňova svůj malý oválek, a to za obrovské podpory svých rodičů a nejbližší rodiny. Prověřil jejich běžecké nadání, sportovního ducha a mohli si i porovnat formu se svými vrstevníky.

Start tradičního dětského závodu započal v 9:30. Všichni malí nadšenci převzali dvě medaile - perníkovou a kovovou, přičemž na té perníkové medaili si malí běžci hned po doběhnutí rádi pochutnali.

Na druhém okruhu si mohli vyzkoušet svou běžeckou formu ti více odrostlejší dětským střevíčkům. Jednalo se o delší trať, která vedla kolem workoutového hřiště se startem před ZŠ Purkyňovou. Hlavní závod, třetí a nejdelší běžecký okruh, se odstartoval v 10:30, a to za podpory našeho starosty Jiřího Stodůlky, který neváhal si přivstat, aby mohl podpořit běžce před náročnou tratí, končící na frýdlantské rozhledně, a zároveň i podpořil činnost sportovního klubu Ceebius Gymu.

I letošní závod byl opět trošku výjimečným, a to díky čipům, které dostali všichni účastníci hlavního běžeckého závodu. Čipy, jenž usnadnily celý průběh závodu, naměřily přesný čas po odběhnutí každého závodníka a předešlo se tak mnoha případným nedorozuměním. Tento speciální závod si přišli vyzkoušet i závodníci z jiných krajů, například z kraje „Olomóckého“.

A jaké byly nejlepší výsledky? V kategorii mužů byl nejlepší Jan Kuchař s časem 21:38 minut. V kategorii žen byla nejlepší Martina Košková s časem 25:55 minut. V kategorii juniorů byl nejlepší Nikolas Kodeš s časem 24:34 min.

Děkujeme tímto městu Frýdlant, panu starostovi, SDH Větrov, ČČK Liberec za zdravotní podporu, spolku Turistů Frýdlant za propůjčení zázemí na rozhledně Frýdlant, a všem sponzorům za podpoření této akce, jejíž výtěžek byl poskytnut potřebným a nemocným dětem. Všem účastníkům gratulujeme a již nyní se těšíme na další ročník běžeckého klání zde ve Frýdlantu.

Za Ceebius Gym Lenka Kučerová