Pátek 29. září od 18 hodin patřil recitálům skupin: Klekni z Liberce, Lážo plážo z Lysé nad Labem, Přízeň z Chrastavy, Hřích z Kolína a moravskému písničkáři Jiřímu Motyčákovi – Montymu z Přibice.

V sobotu 30. září od 10 hodin se v rámci festivalu konal 15. ročník Dětské noty. V interpretační soutěži mladých skupin a sólistů do 18 let se představilo sedm účinkujících, o jejichž pořadí v soutěži rozhodovali diváci.

Vítězem se stala bluegrassová skupina Modré strunky z Tanvaldu, na druhém místě skončilo dívčí trio Fa Cool z Jablonce nad Nisou a na 3.–4. místě se umístilo jablonecké Duo K2 spolu s dívčím kvartetem VoHuBa z Rudy nad Moravou. Na dalších místech byli Jakub Regner z Liberce, Eliška Jaroušová z Jablonce nad Nisou a Struníci z Tanvaldu.

close V Hejnicích se o víkendu 29. až 30. září uskutečnil již 42. ročník folkového festivalu Jizerská nota. info Zdroj: Jaroslav Malinovský zoom_in V sobotu 30. září od 10 hodin se v rámci festivalu Jizerská nota konal 15. ročník Dětské noty.

Odborná porota pak ocenila za nejlepší zpěv Jakuba Regnera, za instrumentální výkon kytaristu Damiána Gregu z Modrých strunek a nejlepší vokál předvedla VoHuBa. Současně probíhaly dětské soutěže, hry a rukodělné dílničky o zajímavé ceny. Tato část festivalu byla určena dětským návštěvníkům, místním školákům a rodinám s dětmi.

V hlavním koncertu, který začal od 13 hodin, vystoupilo šest soutěžních folkových, trampských a country skupin. V příjemné atmosféře slunečného počasí a pak především dobře naladěného početného publika se odehrávala hlavní soutěžní část festivalu. Na závěr pak sami diváci rozhodovali o konečném pořadí.

Nejvíce se líbila pražská Sekvoj, druzí skončili Hop a Šavani z Plzně a třetí Přístav z Brna. Další pořadí bylo: Devítka z Minice a Prahy, Pouta z Pardubic a Chrpa z Chrudimi. Odborná porota ještě ocenila za zpěv Radka Nováka z Pout, za hru na housle Jana Polatu z Hop a Šavanů a cenu za nejlepší vokál si odnesl brněnský Přístav.

Jako host vystoupil loňský vítěz Jizerské noty pražská skupina The Folks a na závěr se čtyřem stovkám diváků představila rodinná bluegrassová kapela Malina Brozhers. Koncertem vtipně uváděli Bublina – Pavlína Plchová spolu s manželem Belmondem – Milanem Plchem. Rovněž tak se jako v předchozích letech se o kvalitní zvuk postaral Pája Jindrák.

Letošní Jizerská nota se rozhodně vydařila a opět potvrdila, že jeden z nejstarších trvale existujících folkových festivalů má stále co nového pozorným posluchačům nabídnout, ale především v tradičně neformální přátelské atmosféře.

Pavel D. Vinklát, hlavní dramaturg festivalu