Sdružení Český ráj (SČR) se aktivně zapojuje do propagace regionu na mezinárodních veletrzích cestovního ruchu. V lednu se zástupkyně sdružení, Lenka Bevilaqua, zúčastnila veletrhu v Drážďanech, kde u pultu Libereckého kraje prezentovala Český ráj a Krkonoše. Zájem německých návštěvníků o turistický region Český ráj zůstává vysoký, s důrazem na atrakce jako skalní města, hrady a zámky.

„Zájemcům byla na veletrhu k dispozici pestrá škála propagačních materiálů v německém jazyce, jako například Zlatá stezka Českého ráje, Skalní města, Hrady a zámky, image katalog, mapy anebo drobné dárky převážně pro dětské návštěvníky akce,“ uvedla Lenka Bevilaqua.

Zastoupení Sdružení Českého ráje nechybělo ani na mezinárodním veletrhu v Praze ve spolupráci se Středočeskou centrálou cestovního ruchu. Návštěvníci veletrhu nejvíce reagovali na nabídku pro rodiny s dětmi a cyklostezky.

Poměrně velká část příchozích byly rodiny s dětmi, od čehož se odvíjel zájem o související nabídku, tedy turistické a cyklo trasy, a také o produkt Český ráj dětem. Několik dotazů se týkalo kongresové turistiky, tzv. MICE prostory,“ upřesnila Bevilaqua. U této příležitosti prezentaci Českého ráje obstarávali, krom pracovníků Sdružení Český ráj, také pracovníci infocentra ze Železného Brodu, Turnova a hradu Valdštejna.

Prezentaci sdružení Českého ráje bylo možné uspořádat také na veletrhu v polské Wroclawi, který proběhl v sobotu 23. a v neděli 24. března, konkrétně na pultu Královéhradeckého kraje, který byl součástí stánku Dolního Slezska.

„Polští návštěvníci projevili zájem především o mapy, pěší a cykloturistiku. Řada z nich již Český ráj navštívila a zajímala se o novinky v turistické nabídce, mezi kterými uvádíme například turnovskou Uličku řemesel či zrekonstruované Muzeum v Železném Brodě,“ uzavřela Lenka Bevilaqua ze Sdružení Český ráj.

Sdružení Český ráj (SČR) je zapsaný spolek, jehož cílem je spolupráce členských obcí, měst, podnikatelských a dalších subjektů na trvale udržitelném rozvoji cestovního ruchu v turistickém regionu Český ráj.

Členskou základnu k 31. 12. 2022 tvoří 65 členů, z toho 41 měst a obcí, 22 subjektů ze soukromého sektoru, jedna příspěvková organizace a jeden zapsaný spolek.

V nejbližší době Sdružení Český ráj chystá účast na těchto akcích:

  • Zahájení turistické sezony v Turnově (27. dubna)
  • Travel Trade Day, Hradec Králové (26.–30. dubna)
  • Valdštejnské slavnosti v Jičíně (květen)
  • Den pro rodinu v Jičíně (červen)
  • Letní roadshow (červen – srpen) - spolu s Libereckým krajem
  • Canaletto Drážďany (srpen), stánek Libereckého kraje
  • Crystal Valley Week Liberec (srpen - září) - spolu s Libereckým krajem
  • Skleněné městečko v Železném Brodě (září)
  • Touristik & Caravaning Reisemesse, Lipsko (listopad), stánek Libereckého kraj