Chlapec, který uvízl o něco déle pod vodní hladinou v jednom horkém letním odpoledni, svůj boj o život nevzdal a nadále bojuje. Zotavuje se pomalu, ale jistě. Rehabilitace jsou finančně náročné, a tak rodina uvítá každou pomoc.

Přípravy na sobotní závod probíhaly již od brzkých ranních hodin. Počasí se naštěstí vyvedlo a přálo tak venkovním aktivitám všeho druhu. Pořadatelé stavěli svá stanoviště i stánky s občerstvením s modrou oblohou nad hlavou a s jistotou, že den to bude dozajista slunečný.

Díky vlídnému počasí se mnozí běžečtí nedočkavci registrovali v dostatečném časovém předstihu a mnozí z nich se tak stihli před závodem občerstvit ranní kávou, čajem či jen svlažit své hrdlo před závodem něčím studeným a zdravým, o což se postaral iontový nápoj. Malí běžci neváhali, a kromě džusů nebo vody, se nelenili nadopovat i něčím sladkým na zub. Proč ne, zkrátil se jim tak čas čekání na slavnostní odstartování závodu, které úderem desáté hodiny mohlo začít během našich nejmenších, kategorií juniorů.

První kategorie, která je vždy věnována našim benjamínkům, se odehrála na dopravním hřišti před základní školou. Malí závodníci, kteří byli hojně podporováni svými rodiči ke krásným výkonům, si doběhli nejen pro sladké perníkové medaile od naší, již léty prověřené, cukrářky Míši. Jejich dekolt však posléze zdobily i medaile opravdové, které jim budou navždy připomínat tento krásný den.

Starší a zkušenější závodníci museli prozatím ještě chvíli posečkat na svou chvíli slávy. Čekal je běh dlouhý 5 km, který končil na vrcholu frýdlantské dominanty, rozhledně Frýdlant. Na start se postavili i běžci se psy a koloběžkami. Do běhu dali účastníci závodu vše, ztráceli se v rámci zápalu sluchátka, šátky i náušnice. Boj porvat se sám se sebou se nedal upřít absolutně nikomu.

Nutno podotknout, že běžci se sjeli z celé ČR. Závodu se nezapomněli zúčastnit i obdivovatelé tohoto sportu a svou účastí morálně podpořili své kamarády i neznámé běžce a v neposlední řadě malého Adámka, pro kterého se běhalo. V cíli na každého závodníka i jeho doprovod, čekalo občerstvení, které zajistila organizace a pořadatel závodu, organizace Ceebius Gym. Oběd byl zajištěn zdarma od našeho stálého a věrného sponzora firmy Tapet Catering alias Petra Jirečka.

Letošní ročník hlavního běžeckého závodu Ceebius Run se běžel ve třech následujících kategoriích: muži, ženy, děti. Konečné výsledky v běžeckém závodě mužů a žen byly velmi těsné. Posuďte sami: V kategorii mužů zaběhl nejlepší čas Tomáš Chundelák s časem 0:25 min. V kategorii žen si nejlépe umístila Lenka Dembická v čase 0:25:43 min. V kategorii dětí nejrychleji doběhl Josef Kutílek v čase 0:42 min.

A jakou částku se podařilo společnými silami vyběhat malému Adámkovi? Inu vyběhalo se 20 000 korun. Obrovský dík patří všem, kteří se na celé akci jakýmkoliv způsobem podíleli a v neposlední řadě moc děkujeme všem sponzorům našeho závodu, kteří nebyli lhostejní vůči lidskému neštěstí, které jak známo, nechodí po horách, ale po lidech. Děkujeme vám.

Za organizaci Ceebius Gym Lenka Kučerová