Celkem na návštěvníky čeká 14 zajímavých zastavení. Zájemci si mohou stezku projít až do 15. června. „Hledáme cesty, jak podpořit volnočasové aktivity i v této nelehké době, snažíme se, aby lidé nezůstali apatičtí a věnovali se aktivnímu trávení volného času,“ říká ředitel Kontaktu Michael Dufek.

Stezka je určena pro celou rodinu a je i jejím cílem, aby rodiny trávily čas pohromadě a nacházely společná témata i radost ze společně stráveného času. Pro účastníky je připraveno i losování o ceny, aby měli motivaci odpovídat na otázky a zaslat správné odpovědi. Mohou tak společně vyhrát rodinnou vstupenku do zoo, poukázky na masáž nebo zajímavé knížky.

Komunitní středisko Kontakt Liberec se věnuje aktivizaci seniorů, zajišťuje přepravu Taxík Maxík, pořádá volnočasové aktivity pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí, akce pro cizince a národnostní menšiny, provozuje Dobrovolnické centrum Amikus a vytváří zázemí pro občanské iniciativy a neziskové organizace.

Trasa vede od budovy Oblastní galerie v Liberci kolem areálu zoo.Trasa vede od budovy Oblastní galerie v Liberci kolem areálu zoo.Zdroj: Kontakt

Marie Matějíčková