Liberec –  O postup do finále usilovalo 160 studentů. Finále se uskuteční ve středu 4. prosince v kulinářském studiu Chefparade+ v pražských Holešovicích. Soutěží se o ceny v celkové hodnotě 45 000 Kč. I letos je do hlasování zapojena veřejnost, která může hlasovat na FB Rio Mare o „Cenu veřejnosti“.

Studenti odborných středních škol se zaměřením na gastronomii měli za úkol vymyslet originální recept pro zdravou a moderní svačinu za použití rybích výrobků Rio Mare.  Nyní úkolem finalistů bude připravit živě před porotou, ve stanoveném limitu 20 minut, 5 porcí své originální svačinky z prvního korespondenčního kola. Hodnotí se chuť, nápad, prezentace, ale také dodržení časového limitu.

Finálové svačinky budou hodnotit dvě poroty. Odborná porota v čele s Mistrem kuchařem Vladimírem Pickou doplněná o šéfkuchaře Jiřího Krále a Vladislava Stupariče. Druhou porotu tvoří zástupci pořadatele a známá food bloggerka Eva Ehrenbergerová, autorka blogu Moje barevná kuchyně. Finále bude moderovat již tradičně oblíbena herečka a kuchařka Markéta Hrubešová.

„Těší nás stále rostoucí zájem studentů, kteří se do naší soutěže hlásí. Soutěž už slaví sedmé narozeniny a tak jsme pro letošní ročník připravili jednu novinku a rozšířili jsme portfolio hlavních surovin, ze kterých soutěžící svačiny připravují. Přidali jsme Rio Mare Grilované filety markety v extra panenském olivovém oleji a Rio Mare Filety sardinek v olivovém oleji," řekl Jan Jedlička, marketingový manažer Bolton Czechia.

Kuchař nejlepší svačinky získá poukaz v hodnotě 7 000 Kč, autoři druhé a třetí nejlepší svačiny vyhrají poukazy v hodnotě 5 000 Kč a 3 000 Kč. Porota pořadatele udělí „Zvláštní cenu Rio Mare“ s dárkovým poukazem v hodnotě 5 000 Kč. Vítěz „Ceny veřejnosti“, autor svačiny s největším počtem hlasů na FB stránce Rio Mare, získá výrobky Rio Mare v hodnotě 2 500 Kč. Navíc každá oceněná škola získá výrobky Rio Mare ve stejné hodnotě.

 Soutěž již sedmým rokem organizuje společnost Bolton Czechia, výhradní distributor rybích výrobků Rio Mare pro Českou republiku.

Recept Raula Podrazila:Tvarohová taštička plněná tuňákovým salátem Rio Mare doplněná sardinkovým řezem Rio Mare, rukolou a cherry rajčátky

Suroviny na 4 porce:

Těsto na tvarohové taštičky: 3 lžíce tvarohu, 3 lžíce hladké mouky, 3 lžíce másla a 1 vejce na potření; Náplň: 1 konzerva tuňáka Rio Mare ve vlastní šťávě, 1 konzerva Rio Mare Filety sardinek v olivovém oleji, 4 lžíce sýru lučina, lžíce smetany creme fraiche, 1 natvrdo uvařené vejce, 2 lžíce sterilované kukuřice, lžíce krájené jarní cibulky, lžíce krájené červené papriky, hrst rukoly, 120 g cherry rajčátek, citronovou šťávu LiMMI, sůl a pepř.

Postup: 

Připravíme si těsto na taštičky z tvarohu, másla a hladké mouky, které po zapracování necháme odležet. Odpočinuté těsto vyválíme a vykrojíme si kolečka, které potřeme vejcem. Postupně vrstvíme prstence z těsta a pečeme 10-15 minut na 170°C. Mezitím v misce promícháme lučinu se smetanou creme fraiche, kukuřicí, jarní cibulkou, červenou paprikou a opatrně přidáme tuňáka Rio Mare ve vlastní šťávě. Vše důkladně promícháme, dochutíme solí, pepřem a citronovou šťávou LiMMi. Na konec lehce vmícháme na kostičky nakrájené uvařené vejce. Touto směsí naplníme tvarohové taštičky. Na vrch položíme řez filety sardinky Rio Mare a dozdobíme lehce ochucenou rukolou s cherry rajčátky. 

Táňa Nevrklová