V půlce srpna vyrazili policisté opět za dětmi, tentokrát navštívili malé sportovce na příměstském táboře Sportkids ve sportovním areálu Liberec - Vesec. Zde na ně čekalo padesát zvídavých dětí, které netrpělivě vyhlížely, co si pro ně policisté připravili.

Děti na chvíli odložily svá jízdní kola a pozorně poslouchaly přednášku o bezpečném chování nejen v silničním provozu, ale i při pohybu u vody a ve vodě a také rady, jak se mají zachovat v případě podezřelých nálezů, zbraní či injekčních stříkaček.

Děti z Železného Brodu navštívily zázemí libereckých policistů.
FOTO: Děti z Železného Brodu navštívily zázemí libereckých policistů

Bezpečnost na prvním místě. Liberečtí policisté přednášeli na příměstském táboře.Liberečtí policisté navštívili děti na příměstském táboře.Zdroj: Policie ČRA protože je pro policisty bezpečnost dětí na prvním místě, nakonec přednášky všechny obdržely reflexní přívěsky na tašky či batůžky a zároveň jim policisté vysvětlili jejich důležitost pro viditelnost v silničním provozu.

Závěrem si mohli malí sportovci prohlédnout a vyzkoušet výstroj, kterou mají policisté zařazeni v pořádkové jednotce, takzvaní těžkooděnci.

Dále děti mohly usednout do vozidla Škoda Kodiaq a jako překvapení pro ně byl příjezd rozblikaného vozidla pro skrytý dohled liberecké dopravní policie a policista na policejním motocyklu.

I za řídítka motorky BMW mohly děti usednout a zahoukat si majákem. Plné dojmů se děti s policisty loučily a s velkým nadšením jim při odjezdu mávaly.

Vladimíra Šrýtrová
KŘP Libereckého kraje