Mimo hudby, divadla a spousty dobrého jídla je pro návštěvníky připraven mimořádně inspirativní prostor pro společné zážitky, kterému dominuje zapomenutý barokní kostel.

Headlinerem pátečního večera je hudební uskupení Bert and Friends s frontmanem Albertem Romanuttim. V rámci svého vystoupení, které startuje ve 22:45, představí nejen známé skladby z alba Supr nominovaného na Objev roku v Cenách Anděl, ale i nový materiál z chystaných podzimních alb.

O Bert and Friends

Po prvotním virálu sóla na rybu v Plodech moří se Bertovi a spol. podařilo utvrdit svůj status zábavného, a přesto velmi sofistikovaného úkazu české scény, který je třeba brát vážně – mix barevného osmdesátkového dream popu, psychedelie a hezkých melodií z kapely nenechal nikoho na pochybách, že má před sebou velký objev poslední doby a s trochou štěstí i malinký náhled budoucnosti popu u nás.

Po několika singlech a ikonických videoklipech kapela loni vydala EP SUPR (nominované na Objev roku v Cenách Anděl) a odjela vyprodané turné, včetně naprosto plné MeetFactory v Praze.

V čele skupiny stojí Albert Romanutti, jehož autorský rukopis nezapře vystudovaného skladatele, ale zároveň také někoho, kdo chce dělat věci jinak a nově. Bert & Friends do českého popového rybníčku vnáší závan excentricity, která tady dlouho chyběla.

Alice Titzová