Moto EXPO Liberec
KDY: Pátek 11. června – neděle 13. června
KDE: Restaurace BeerWarehouse Liberec

Výstava motocyklů. Zástupci nových strojů, stavitelé Custom motocyklů nejen z Čech, zastoupení motosportu a perly z dob minulých… Nebudou chybět i osobnosti motocyklového světa.

COP
KDY: Pátek 11. června ve 16 hodin
KDE: Lidové sady Liberec
ZA KOLIK: 320 Kč

Vystoupení plné energie, kvalitní muziky a svěžího humoru plzeňské bluegrassové kapely s Míšou Leichtem.

Víkend otevřených zahrad na Grabštejně
KDY: Sobota 12. června od 10:30 hodin
KDE: hrad Grabštejn 
ZA KOLIK: 140 Kč

Víte, kde se nacházela barokní terasovitá zahrada? Víte, že lesopark protíná mnoho dnes už téměř zaniklých cest? Chcete se dozvědět něco o tom, jak hrad fungoval v kontextu okolních staveb a krajiny? A zajímavá vás probíhající obnova hradního lesoparku? Témat k venkovnímu povídání je opravdu mnoho, přijďte si tak užít netradiční prohlídku na čerstvém vzduchu. Komentované prohlídky venkovního areálu v 10:30, 13:30 a 15:30.

Rozloučení po 20 letech.
FOTO: Velitel a účetní libereckých hasičů se loučili po dvaceti letech

Výjezd veteránů na Ještěd
KDY: Sobota 12. června v 11 hodin
KDE: Křižany - Ještěd
ZA KOLIK: zdarma

Již tradiční Výjezd veteránů na Ještěd pořádá Automuzeum.cz. Nejedná se o žádný závod do vrchu na čas, ale o jízdu spolehlivosti historických vozidel (vyrobených do roku 1976) stále do vrchu.

Kabinet zázraků neboli Orbis pictus
KDY: Sobota 12. června v 10 hodin
KDE: Naivní divadlo Liberec
ZA KOLIK: 80 Kč

Inscenace, která se inspiruje ve světově proslulé učebnici Jana Ámose Komenského Orbis pictus, je vlastně jakýmsi „divadelním úvodem“ do fungování planety Země. Podtitul inscenace by klidně mohl znít „Zeměkoule v kostce“, nebo přesněji – ve skříni: po vzoru starobylých kabinetů kuriozit herci z jednotlivých poliček tajemného kabinetu vytahují méně či více známé artefakty, které rozžívají pomocí těch nejstarších i nejtradičnějších loutkářských triků. Těmito divadelními zázraky a kouzly postupně dětské diváky seznámí s největšími zázraky v životě kolem nás. Pro někoho je to příroda, pro jiného člověk samotný, leckdo zůstává v úžasu stát zase z objevů a vynálezů, které má člověk za dobu své existence na svědomí. Tím největším zázrakem je však planeta Země jako celek a její fungování ve vesmíru.

Hudebně-divadelní odpoledne
KDY: Sobota 12. června od 13 do 16 hodin
KDE: hrad Valdštejn
ZA KOLIK: v rámci běžného vstupného

Odpoledne s hudbou a divadlem. Vystoupení operní pěvkyně Ivety Hejdukové a turnovského divadelního souboru Kámoš Drámoš, který na hradě představí novou hru s názvem Kdekrademor. Program na hradě je v rámci běžného vstupného.

Wohnout na přehradě
KDY: Sobota 12. června od 18 hodin 
KDE: přehrada Liberec
ZA KOLIK: 375 - 450 Kč

V sobotu 12. června vystoupí skupina Wohnout v Liberci na přehradě. Představí zde nejen to nejlepší ze své tvorby – včetně písničky Svaz českých bohémů, ale návštěvníci se mohou těšit i na dvě úplně nové písně z připravovaného alba. Jako předskokan se představí kapela Lety Mimo. Do areálu se pouští od 18.00, pořadatelé na místě připravili možnost se zdarma otestovat odborníky před vstupem antigenními testy. Vstupenky v předprodeji koupíte za 375 Kč, na místě budou za 450 Kč.

Rocková zábava venku s kapelou Lessyho Woheň
KDY: Sobota 12. června v 19 hodin
KDE: Hřiště, Krásná Studánka

Jste zvání u příležitosti velkého dětského dne i na večerní program, který bude probíhat s kapelou Lessyho Woheň. Čeká na vás skvělá zábava, velmi povedené točené pivko, pochoutky z grilu a pestrý výběr občerstvení. Už během odpoledne vás čeká například seskok parašutistů, ukázka bojového umění, nebo přehlídka hasičské a vojenské techniky.

V Českém Dubu nedaleko Liberce se radnice zaměřila na tůně v zámeckém parku.
Tůně v zámeckém parku v Českém Dubu usilují o Adapterra Awards

Den otevřených dveří v útulku Azyl pes a 3. voříškiáda
KDY: Sobota 12. června od 11 do 19 hodin 
KDE: Útulek Azyl Pes Krásný Les, Frýdlant
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Den otevřených dveří a třetí ročník Voříškiády pořádá v sobotu 12. června útulek Azyl pes v Krásném Lese. Akce bude i dodatečnou oslavou dětského dne. Návštěvníci si budou moci prohlédnout areál, dozvědět se o místních svěřencích a jejich osudech i vzít pejsky na procházku, nebudou chybět kreativní dílničky a atrakce pro děti a také občerstvení. Podpořit útulek bude možné nejen dobrovolný vstupným, ale také nákupem výrobků z dílny Azyl Pes. Registrace do soutěže voříšků začne v 11 hodin, samotná soutěž o hodinu později. Více na azylpes.cz.

Dřevosochání a Antonínská pouť
KDY: Sobota 12. června od 9 hodin
KDE: kostel sv. Antonína Paduánského, areál zimního stadionu Bedřichov
ZA KOLIK: zdarma

Tradiční akce, celodenní program, stánky, divadlo, občerstvení, aukce dřevěných soch. Pro děti jsou připravené atrakce, jízdy na koních nebo dílničky. Na stadionu se po celý týden koná dřevosochání, kde můžete řezbáře sledovat při práci.

GODY 2021
KDY: Neděle 13. června v 13 hodin
KDE: Lidové sady Liberec
ZA KOLIK: Vstup zdarma

40. ročník festivalu country, folku, bluegrassu a spřízněných žánrů. 
Program:
13:30 zahájení
13:35 BURIZON (ČR)
14:15 The Wings - tanec
14:30 Petr Kalandra memory band (Most)
15:15 Devil´s Dream - tanec
15:30 PROFESSIONAL DEFORMATION (Praha)
16:15 Countryon - tanec
16:30 PŘELET M.S. (Blovice)
17:15 The Wings - tanec
17:30 BG CWRKOT (Police nad Metují)
18:15 Countryon - tanec
18:30 COUNTRY SISTERS (Jablonec nad Nisou)
19:15 Devil´s Dream - tanec
19:30 FUNNY GRASS (Český ráj)