Dialog 2022 - umění a vzdělávání
KDY: Pátek 13. května od 14:30 hodin
KDE: Krajská vědecká knihovna Liberec

Kulturní dny partnerských měst Liberec a Augsburg. Od 14.30 proběhne program studentů Gymnázia F. X. Šaldy. V 17 hodin začne koncert Wolfganga Lackerschmida a Stefanie Schlesinger (hra na vibrafon, zpěv).

Noční prohlídka zámku
KDY: Pátek 13. května ve 20:30 hodin 
KDE: Zámek Svijany
ZA KOLIK: 140/90 Kč

Navštivte noční komentovanou prohlídku Zámku Svijany s archeologem Mgr. Petrem Brestovanským, která probíhá vždy druhý pátek v měsíci od května do října (vyjma července a srpna). Během přibližně dvouhodinové prohlídky se dozvíte řadu zajímavých informací nejen o expozicích na zámku. Petr Brestovanský vedl tým archeologů, kteří měli na starost vykopávky spojené se Zámkem Svijany před jeho rekonstrukcí. Jeho unikátní nálezy z žárového pohřebiště v nedalekých Příšovicích tvoří významnou součást archeologické expozice zámku.

Víkend pro rodinu
KDY: Sobota 14. a neděle 15. května od 10 hodin
KDE: Zoologická zahrada Liberec

Od roku 1994 se ve světě slaví 15. 5. jako Mezinárodní den rodin. Zoo Liberec se k tomuto tématu připojí hned celým víkendem, kdy bude v celém areálu probíhat řada aktivit a soutěží zaměřených na rodinné týmy. Všechny potřebné informace na www.zooliberec.cz/vikend-pro-rodinu/akce/.

Běh okolo zoo
KDY: Sobota 14. května od 9 hodin
KDE: Zoologická zahrada Liberec

Tratě 1,5 km, 5 km a 10 km vedou směrem na Libereckou výšinu a svým profilem prověří fyzičku každého běžce ve všech věkových kategoriích. V rámci akce zoo pod názvem „Víkend pro rodinu“ proběhne benefiční běh na podporu záchranářských projektů podporovaných ZOO Liberec.

Den otevřených dveří v Českém rozhlase Liberec
KDY: Sobota 14. května v 10 hodin
KDE: Český rozhlas Liberec (Modrá 1048)
ZA KOLIK: vstup zdarma

Poznáte místo, kde vzniká vysílání, prohlédnete si vysílací studia, poznáte moderátory, techniky, vedoucího programu, ředitele i další kolegy. Potěší vás živé vystoupení zpěváka Marcela Zmožka a následná autogramiáda.

Velký dětský den
KDY: Sobota 14. května v 10 hodin
KDE: hřiště, Krásná Studánka

Soutěže pro děti, vyhlídkové lety vrtulníkem, projížďka tankem a bojovým vozem (pro děti i dospělé…), příjezd a ukázka amerických vozů, přehlídka hasičské techniky, projížďky na koních a poníkovi, skákací hrad, malování na obličej, seskoky parašutistů, živě DJ a dětská diskotéka po celý den, obchůdky, workshopy, nábor mladých talentů do klubu FK Krásná Studánka – to vše vás čeká na velké rodinné akci.

Žabí zámek
KDY: Sobota 14. května v 15 hodin
KDE: Naivní divadlo Liberec
ZA KOLIK: 100 Kč

Žabí zámek napsal v roce 1988 norský spisovatel a filozof Jostein Gaarder jako svou teprve druhou knihu pro děti. Z dalších knih tohoto světově proslulého autora lze zmínit například Sofiin svět, Dívka s pomeranči, Tajemství karet či Kouzelný kalendář. Snově pohádkové dobrodružství malého Štěpána a skřítka Umpina je na první pohled fantaskní a napínavou výpravou do žabího království, ohrožovaného spiknutím zlotřilých mloků. Ale ve druhé rovině, pro Gaardera tolik typické, se nenásilnou formou vyrovnává také s tématy prvního setkání dítěte se smrtí v rodině, hledání vlastní identity či pochopení důležitých životních hodnot.

Lucie Bílá
KDY: Sobota 14. května v 19 hodin
KDE: Dům kultury Liberec
ZA KOLIK: od 590 Kč

Nejvýraznější česká zpěvačka, která každoročně sbírá všechny možné tuzemské hudební ceny nepotřebuje příliš představovat. Na svém turné, které musela několikrát přeplánovat kvůli pandemické situaci, a na kterém ji doprovází Petr Malásek, nevynechá ani Liberec.

Dětský MTB cup Libereckého kraje 2022
KDY: Neděle 15. května od 8 hodin
KDE: Discgolfové hřiště Frýdlant

Tento závod je určen pro děti od 2 do 16 let a je součástí celého seriálu. Děti se ale mohou zúčastnit pouze jednotlivých akcí. Zváni jsou všichni, kteří podporují své děti ve sportu. Vaši malí cyklisté budou moci změřit síly s ostatními závodníky.

Máša a tři medvědi
KDY: Neděle 15. května od 10 hodin
KDE: Kulturní centrum Vratislavice

Pohádku dětem přijede zahrát Sváťovo divadlo.

Den bezpečnosti v iQLANDII
KDY: Neděle 15. května od 11 hodin
KDE: iQLandia Liberec

Na parkovišti iQLANDIE vyroste dopravní hřiště. Je pro vás připraven bohatý vzdělávací i zábavný program. Dozvíte se, jak správně vybrat autosedačku, dospělí si mohou vyzkoušet brýle simulující opilost. Těšit se můžete i na stánek Policie ČR, dopravní hry a drobnosti pro děti.

Strip poker
KDY: Neděle 15. května od 19 hodin
KDE: Malé divadlo Liberec

Černá pokerová komedie, kde je třeba sadisticky svléknout toho druhého, protože kdo prohraje, bude nahý. Marie se rozhodne pozvat své nové sousedy - Céline a Jacquese, aby se navzájem poznali. Pierre, její manžel, který měl na večer jiné plány, hodlá udělat vše pro to, aby se jich rychle zbavil.