Komentované prohlídky
KDY: Pátek 1. července v 10 a 14 hodin (do 31. srpna)
KDE: Zoologická zahrada Liberec

Na letní sezónu si pro vás v Zoo opět připravili každodenní komentované prohlídky. Projít si zoo a poslechnout si výklad o zvířatech nebo o zajímavostech z běžného provozu zoo, můžete každý den – včetně víkendů a svátků. Prohlídky startují v 10.00 a ve 14.00 hodin. Kapacita každé skupiny je omezena, je tedy třeba se předem rezervovat na webu zoo.

Divadélko na Obřím sudu - Malá mořská víla
KDY: Pátek 1. července od 13 hodin
KDE: Všesportovní areál Obří Sud Javorník

Nejen děti jsou zvány v první prázdninový den na loutkovou pohádku na Obří sud. Kromě toho se rozjede se začátkem prázdnin lanovka a každé dítě ke své vstupence na ni obdrží ještě zdarma vstupenku na bobovou dráhu.

Zdravý nemocný
KDY: Pátek 1. a sobota 2. července ve 20:30
KDE: Zámek Sychrov
ZA KOLIK: 390 Kč

Vážený pan Argan kromě toho, že je hypochondr, je navíc velký lakomec. Nic není důležitější, než mít všechny svoje diagnózy pod kontrolou a ještě k tomu za léčbu co nejvíce ušetřit. Neváhá proto zajít tak daleko, že je ochoten obětovat štěstí své jediné dcery. Své blízké šikanuje takovým způsobem, že celá rodina musí sehrát komedii, aby hypochondra navždy vyléčila. Komedie o pokrytectví, lži ale i lásce.

Noční prohlídky
KDY: Pátek 1. a středa 6. července ve 22 hodin
KDE: Hrad Valdštejn
ZA KOLIK: 90 - 350 Kč

Oblíbené netradiční noční prohlídky s doprovodným programem zaměřeným tentokrát na rod Markvarticů, který založil město Turnov a hrad Valdštejn.

Komentovaná prohlídka krytu civilní obrany
KDY: Sobota 2. července v 8:30
KDE: Kryt civilní obrany, Lucemburská ulice

Prozkoumejte největší liberecký kryt civilní obrany, uvidíte ukázky plynových masek, ochranných obleků i původní vybavení – plně funkční strojovnu a filtro-ventilační zařízení.

Jízdy historickým autobusem na Zubačku
KDY: Sobota 2. a neděle 3. července v 9:20
KDE: MHD Liberec / Terminál Fügnerova
ZA KOLIK:

I v letošním roce proběhnou tradiční jízdy na zubačku. Vzhledem k výluce na tramvajové trati Liberec – Jablonec nad Nisou pojede historický autobus v celé trase na lince 111. Více o akci ZDE: Zubačka v Kořenově oslaví o víkendu 120 let, těšte se na největší letošní akci

Letní trhy
KDY: Sobota 2. a neděle 3. července od 9 hodin
KDE: Hrad Grabštejn
ZA KOLIK: do areálu vstup zdarma, zpoplatněn vstup na prohlídku a doprovodný program

Přijměte pozvání na tradiční letní akci. Letos opět v podobě tržiště s řemeslnými a regionálními produkty a drobného doprovodného programu. Na nádvoří a v zahradě čekejte stánky s různými řemeslnými a regionálními produkty, mezi stánky naleznete i dílničky pro děti či kolotoč na kliku. V sobotu vás v 11 hodin čeká pohádka pro děti o velikém přátelství dvou malých kamarádů, zajíčka a veverky - Haló Jácíčku, kterou představí divadlo PUK. V neděli dětem zahraje Divadlo Matýsek pohádku Břichbulín aneb cesta do země skřítků. Samozřejmě bude možné prohlédnout si všechny prohlídkové okruhy hradu.

Hejnické slavnosti 2022
KDY: Sobota 2. a neděle 3. července
KDE: před kostelem, Hejnice

Po dvouleté pauze se do Hejnic vracejí Hejnické slavnosti. Během prvního červencového víkendu se můžete těšit na bohatý hudební program, kde se vám představí mnoho hudebních uskupení jako např: UDG, Th!s s Vojtou Kotkem, Fešáci, Anna Julie Slováčková, Berenika Kohoutová, Malalata, Eva Matějovská, Karol a Kvído a další. Dále se můžete těšit na řemeslný jarmark, lunapark, fotolety vrtulníkem, ohňostroj a další.

Hradecké komorní tucteto - letní zpívání
KDY: Sobota 2. - středa 6. července
KDE: Hrad Valdštejn

Tradiční valdštejnský host, který obohatí a zpříjemní návštěvníkům prohlídky svým žánrově bohatým hudebním repertoárem. Krátké koncerty v kapli sv. Jana Nepomuckého během dne. V úterý 5. července proběhne velký odpolední koncert od 17 hodin.

Benefiční koncert pro Ostrov života
KDY: Sobota 2. července 13 hodin
KDE: Hasičská louka, Hrádek nad Nisou 

Čeká vás kulturní program, vystoupení místních zájmových kroužků, prodej výrobků Ostrova života. Mimo jiné vystoupí v 19 hodin populární kapela Hodiny.

Dětská diskotéka a Oldies párty
KDY: Sobota 2. července od 14 hodin
KDE: osada Kněžice

Diskotéka s Šášou Vášou bude plná soutěží a ukázek práce a zásahů dobrovolných hasičů z Jablonného. Ve 14:30 vystoupí známý kouzelník Čaroslav. Od 18:30 už bude program patřit dospělým a DJ Roura a Thomas zahrají hity od 80. let po současnost. Chybět nebude po celý den bohaté občerstvení.

Zahájení léta s Rájem pod Lemberkem
KDY: Sobota 2. července od 16 hodin
KDE: areál bývalého statku pod zámkem Lemberk

Přivítání léta u stánku rybí farmy. Čekají vás nejen rybí dobroty, ale také grilovaná masa, klobásy, domácí pizza a míchané nápoje. DJ Martin zahraje největší hity 80. a 90. let a na závěr večera proběhne ohňostroj.

Workshop – dřevěné šperky
KDY: Neděle 3. července od 9 hodin
KDE: EKOPark

Originální dřevěné vypalované šperky si můžete vyrobit pod vedením lektorky Lenky Stumpfové.

Léto na náměstí - Budulínek
KDY: Neděle 3. července ve 20 hodin
KDE: nám. Dr. E. Beneše Liberec
ZA KOLIK: vstup zdarma

Půvabná loutková pohádka Naivního divadla pro děti od 4 let plná humoru a živé hudby. Jak dopadne Budulínek, který neposlouchá své prarodiče? Kam až ho neposlušnost přivede a kdo mu ze šlamastyky pomůže? Originální zpracování jinak klasické české pohádky z pera Víta Peřiny hraná tentokrát pod širým nebem.