Stolín2
KDY: Pátek 16. prosince (do 7. května 2023)
KDE: Oblastní galerie Liberec - Lázně

Společnou stránkou bratrů Petra (architekt) a Jana (sochař) Stolínů je rozvinutá schopnost uvažovat prostorově. Výstava bude ohledáváním hranic architektury (konkrétního prostoru výstavního sálu OGL), aniž by roli hrála snaha být radikální pro radikálnost samu.

Emmerich Kálmán: Čardášová princezna
KDY: Pátek 16. prosince a neděle 18. prosince v 19 hodin
KDE: Divadlo F. X. Šaldy Liberec
ZA KOLIK: 180 - 450 Kč

Libreto operety původně neslo název „Ať žije láska“. Své nejslavnější dílo začal Emmerich Kálmán komponovat v Mariánských lázních a již od své premiéry ve Vídni roku 1915, se titul řadí mezi světově nejúspěšnější. Příběh se odehrává ve Vídni a Budapešti na počátku 20. století. Na křídlech populárních valčíků a temperamentních čardášových melodií je vykreslen příběh lásky tanečnice a šantánové zpěvačky a šlechtice. Skladateli se podařilo poutavým způsobem hudebně ztvárnit nejrůznější lidské emoce, slabosti i touhy. Dílo si dodnes získává srdce tisíců milovníků klasické operety po celém světě.

Olympic 60… 
KDY: Pátek 16. prosince ve 20 hodin
KDE: Home Credit Arena Liberec
ZA KOLIK: od 690 Kč

Výroční koncert nestárnoucí legendy české hudební scény, která oslaví neuvěřitelných 60 let a je stále ve výborné formě. Těšit se můžete největší hity této kapely jako Želva, Snad jsem to zavinil já nebo Jako za mlada. V rámci koncertu vystoupí jako před kapela liberecká skupina TĚLA. 

Hoop and Pole winter cup 2022
KDY: Sobota 17 prosince v 8:30
KDE: Lidové sady Liberec

Regionální pohár v Aerial Hoop, Pole Dance a Exotic pole dance bez závislosti na sportovní asociaci. Kategorie Aerial hoop, neboli závěsná akrobacie na kruhu, je tak trochu uměním, sportem, tancem, akrobacií a zábavou dohromady. Pochází převážně z cirkusového prostředí. Kategorie Pole dance (tanec na tyči) je moderní taneční disciplína. Spojuje dohromady prvky mnoha tanců, baletu, contenporary či salsy s prvky gymnastiky, akrobacie, moderního a volného tance.

Betlémská stezka
KDY: probíhá
KDE: Frýdlant
ZA KOLIK: zdarma

Letos podruhé připravilo Město Frýdlant ve spolupráci se svými občany unikátní Betlémskou stezku Frýdlantem. Jde o stezku, kterou propojuje na 77 místech města společná věc - betlém v okně, ve výloze, vývěsce nebo třeba na plotě. Betlémy jsou ručně vyráběné, kupované, papírové, dřevěné, různé. Seznam těch, kteří se zapojili do výzvy Města Frýdlant a do okna, výlohy či na plot si betlém první adventní neděli vystavili, najdete na plánku, který je k dostání v Turistickém informačním centru v přízemí radnice. Zajděte si tam pro něj nebo si ho stáhněte na webu www.mesto-frydlant.cz a vydejte se kdykoli během adventu na cestu. Město Frýdlant připravilo k betlémské stezce pro děti také omalovánky betlémů. Vyzvednout si je mohou zdarma v městském kině, v městské knihovně, v muzeu v prvním patře radnice nebo v Turistickém informačním centru v přízemí radnice.

Betlémské světlo
KDY: Sobota 17. prosince 
KDE: vlakové nádraží Liberec, Frýdlant..
ZA KOLIK: zdarma

Plamínek odebraný z věčného ohně, který hoří v jeskyni pod bazilikou Narození Páně v Betlémě v centrální části Palestiny, představuje symbol míru, lásky, naděje a přátelství. Rozvoz světla zajišťují skauti a skautky z celého světa. Do Liberce dorazí v sobotu ve 13:55 na vlakové nádraží. K odpálení bude také ve Frýdlantu, a to ve výstavní síni radnice zhruba od 15.30 hodin. Už od 15.00 hodin je ale pro malé i velké připraveno zdobení vánočního stromu s Rederny, tedy s panstvem v krásných historických kostýmech. Plán rozvozu betlémského světla a místní akce najdete na webu www.betlemskesvetlo.cz

Štědrej večer nastal aneb Veselé obrázky vánoční
KDY: Sobota 17. prosince v 15 a v 18 hodin
KDE: Naivní divadlo Liberec
ZA KOLIK: 130 Kč

Tradiční vánoční vystoupení libereckého folklorního souboru Jizera a dětská Jizerka se letos pro velký zájem uskuteční ve dvou termínech.

Ukrajinské Vánoce
KDY: Sobota 17. listopadu v 18 hodin
KDE: Kulturní centrum Vratislavice
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Národní banduristická kapela Ukrajiny uspořádá benefiční vánoční koncert. V programu zazní nejznámější koledy a tematické koledy dle ukrajinských vánočních a novoročních zvyků a tradic. A co je bandura? Zažijete 50 mužských sboristů, kteří zpívají a zároveň hrají na bandury, národní tradiční hudební nástroje.

Adventní koncert – Luděk Vele a Bohuslav Lébl
KDY: Neděle 18. prosince v 16 hodin
KDE: kostel sv. Antonína Velikého Liberec
ZA KOLIK: 170 Kč

Tradiční adventní koncert sólisty opery Národního divadla v Praze Luďka Vela za doprovodu varhan v podání Bohuslava Lébla.

Vánoční koncert: Rosex
KDY: Neděle 18. prosince v 17 hodin
KDE: kostel sv. Antonína Paduánského Liberec - Ruprechtice

Liberecký vokální soubor ROSEX, doprovázený orchestrem mladých hudebníků pod taktovkou Dalibora Tuže zve i letos všechny příznivce sborového zpěvu a hudby na tradiční vánoční koncert. Na programu koncertu jsou známé vánoční zpěvy. Posluchači se mohou těšit na vánoční mši „Radujme se všichni v Pánu“, jejímž autorem je Zdeněk Lukáš. Dále zazní „Vánoční mše“ Jaroslava Krčka. Po delší době bude uvedena Pastorella in C ,,Hej, hej, jeden i druhej", jejímž autorem je Tomáš Norbert Koutník.

Advent u Starých
KDY: Neděle 18. prosince v 17 hodin
KDE: Hospoda u Starých Proseč pod Ještědem

Vánoční vystoupení folklórního souboru Horačky. Chybět nebude vánoční pohoštění – svařák, cukroví a mnoho dalšího.

Adventní koncert Leony Machálkové
KDY: Neděle 18. prosince v 18 hodin
KDE: kostel sv. Prokopa Hodkovice nad Mohelkou
ZA KOLIK: 350 Kč

Poslední adventní koncert bude velkolepý – představí se populární zpěvačka a muzikálová herečka Leona Machálková.

Česká mše vánoční
KDY: Neděle 18. prosince v 18 hodin
KDE: Zámek Svijany
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Hudební mše J. J. Ryby - Hej mistře na nádvoří Zámku Svijany v podání pěveckého sboru Antonína Dvořáka Turnov se sólistou Luďkem Velem.

Adventní koncert
KDY: Neděle 18. prosince od 18 hodin
KDE: kostel Sv. Antonína Paduánského v Heřmanicích v Podještědí

Na koncertě k poslední adventní neděli vystoupí pěvecký spolek Jablonetky pod vedením sbormistryně Anny Nedvědové a za klavírního doprovodu Václava Filipa.