David Koller
KDY: Pátek 26. listopadu ve 20 hodin
KDE: Kulturní centrum Vratislavice
ZA KOLIK: 590 kČ

David Koller se po 15 letech vrací ke koncertování v klubech, kde chce po letech zase zažít jejich neopakovatelnou atmosféru. Naposledy to bylo v roce 1996 ještě s kapelou Pusa a Lenkou Dusilovou. Po 14 letech strávených v největších tuzemských halách, na festivalech nebo v divadlech, vyrazí frontman Lucie v listopadu zpět do klubových prostor. Kromě písniček z průřezu celé své kariéry představí i nové skladby.

ZRUŠENO!!! - Mikulášský jarmárek s rozsvěcením vánočního stromečku
KDY: Sobota 27. listopadu od 11 hodin
KDE: náměstí Míru Jablonné v Podještědí

Po celý den budou připraveny stánky místních řemeslníků s vánočním zbožím a dobrotami k jídlu i pití, nebude chybět betlém, na děti čeká čertovské doupě. Večer rozsvítí oblohu ohňostroj a v 19:30 začne strašidelný průvod Alpských čertů.

Kašparovo taškaření
KDY: Sobota 27. listopadu ve 13 hodin
KDE: Oblastní galerie Liberec - Lázně

8. ročník benefiční akce na podporu Centra Kašpar . Přijďte si pro parádní látkovou tašku. Na výběr z více jak 800 tašek nejrůznějších velikostí, barev, tvarů. Tašky na nákup, dětské pytle a vaky, zero waste sáčky, kosmetické taštičky nebo kabelky do společnosti. Všechny kousky jsou originální, nové a s láskou šité od lidí z celé ČR.
Doprovodný program:
•výtvarná dílna pro děti
•interaktivní dětský koutek
•ukázky šití tašek
•klavírní doprovod

Pohádka o Liazce
KDY: Sobota 27. listopadu v 15 hodin
KDE: Naivní divadlo Liberec
ZA KOLIK: 80 Kč

Moderní autorská inscenace z pera Tomáše Syrovátky a v režii Martina Tichého, která se volně inspiruje úspěchy kamionu LIAZ na tratích slavné pouštní rallye Paříž-Dakar v osmdesátých letech minulého století. Před severočeskými montéry a závozníky, zvyklými doposud leda tak rozvážet sudy vratislavického piva po libereckém okrese, vyvstane jednoho dne nečekaný úkol. Přestavět závozní náklaďák na závodní kamion. A pokud možno s ním daleko v Africe vybojovat vavřínový věnec.

Lovci perel
KDY: Sobota 27. listopadu od 19 hodin
KDE: Divadlo F. X. Šaldy Liberec
ZA KOLIK: 110 - 350 Kč

Romantická opera s nádechem exotiky! „Perly nosí slzy,“ praví jedno staré přísloví. A jejich lovci, lidé, kterým je umožněno dotknout se neznámého, odkrývají svébytné příběhy, jenž se po staletí tvořily na dně moří a oceánů. Příběhy, jejichž společným jmenovatelem je láska. Láska v různých podobách, obrazech a formách. Láska, která je tím nejpodstatnějším hybatelem lidských osudů. Georges Bizet, známý především díky opeře Carmen, zkomponoval operu Lovci perel na libreto Eugéna Cormona a Michela Carrého, světová premiéra byla provedena v roce 1863. Na českých jevištích se opera uvádí málokdy, byť je svými kvalitami srovnatelná s již zmíněnou operou Carmen – avšak nejznámější tenorovou árii „Je crois entendre“ má v povědomí snad každý posluchač vážné i nevážné hudby.

Chotovická alej ke křížku.
FOTO: U Lemberku nebo pramene Nisy. Hledá se další Alej roku

Advent ve Frýdlantu
KDY: Neděle 28. listopadu od 14 hodin
KDE: náměstí T. G. Masaryka Frýdlant

Město Frýdlant rozsvítí v neděli 28. listopadu 2021 svůj vánoční strom na náměstí T. G. Masaryka za doprovodu muziky. Hrát bude Žesťový soubor města Plzně a kapela Trifikus. Přístupný bude také betlém na nádvoří radnice.

Hvězda stromu
KDY: Neděle 28. listopadu od 14 hodin
KDE: Horní náměstí Hrádek nad Nisou

Rozsvěcení vánočního stromu – kulturní program a adventní regionální řemeslný trh. Vlastní rozsvícení proběhne v 17 hodin.

Komentovaná prohlídka výstavy Zdeňka Trse Gnómon
KDY: Neděle 28. listopadu v 15 hodin
KDE: Oblastní galerie Liberec - Lázně

Prohlídkou provází Johana Kabíčková s autorem výstavy.

Nedělní pohádka u Fryče
KDY: Neděle 28. listopadu v 16 hodin
KDE: Knihkupectví a antikvariát Fryč Liberec

Poslední listopadová pohádka bude klasika – Červená karkulka.

Adventní koncert pěveckého sboru Cum decore
KDY: Neděle 28. listopadu v 18 hodin
KDE: Kostel sv. Bonifáce

Adventní koncert libereckého pěveckého sboru Cum decore jpod vedením Čeňka Svobody.