Ruprechtické slavnosti 
KDY: Pátek 18. září – neděle 20. září
KDE: Kostel Panny Marie U Obrázku, Liberec - Ruprechtice

Již tradiční slavnosti se spoustou atrakcí, lunaparkem, dobrým jídlem a hudbou.

Vítkovo kvarteto & Veteráni studené války 
KDY: Pátek 18. září ve 20 hodin
KDE: Club Warehouse Liberec
ZA KOLIK: 350 - 390 Kč

Vítkovo kvarteto je česká bigbeatová skupina, která vystupuje od počátku 80. let 20. století. Veteráni studené války jsou česká bigbeatová skupina, která vznikla v roce 1998 a navazují na legendární kapelu Vítkovo kvarteto.

Festival Nalehko - Festival velkých dobrodružství 
KDY: Sobota 19, září – neděle 20. září
KDE: Lidové sady Liberec

Nejdelší treky světa: Pacifická hřebenovka (PCT) , CDT, Appalačská stezka, extrémní cyklo závody bez zajištění: Trans Am, Tour Divide, zimní pěší závod bez zajištění: Yukon Arctic Ultra, pack-rafting v Kanadské divočině, výstup na osmitisícovku alpským stylem, přeběh ze Sněžky na Gerlach, paddle-boarding ve Skandinávii…a nakonec i nějaká legrace. Zkrátka bláznivé akce všeho druhu, jak se na ně připravit, hlavně vydržet a dotáhnout to do konce.

Kabinet zázraků nebo Orbis pictus 
KDY: Sobota 19. září v 15 a v 17 hodin
KDE: Naivní divadlo Liberec

Slavnostní uvedení inscenace, která se inspiruje ve světově proslulé učebnici Jana Ámose Komenského Orbis pictus, je vlastně jakýmsi „divadelním úvodem“ do fungování planety Země. Přichystal ho tvůrčí tým kmenové režisérky Naivního divadla, Michaely Homolové.

Košt vín 2020 
KDY: Sobota 19. září od 14 hodin
KDE: náměstí 1. Máje Chrastava 

Hlavním bodem programu je samozřejmě dobré víno a jídlo, ale chybět nebude ani cimbálová muzika nebo vystoupení dětských pěveckých a hudebních sborů.

Workout Challenge Cup 2020 
KDY: Sobota 19. září od 8 hodin
KDE: hřiště Frýdlant
ZA KOLIK: 50 Kč

Bude se soutěžit ve třech kategoriích 1. věková kategorie od 6 - 15let, 2.kategorie 16 - 35 let, 3. kategorie 36 - 60 let. Soutěž v disciplínách jako je hrazda vis, dřep s power systém, posilovací míč SLAM BALL, tlaky na bradlech, běh se zátěží. Ženy budou mít své disciplíny a chlapci si přijdou taky na své. Po celou dobu občerstvení zajištěno.

Audience Albrechta z Valdštejna 
KDY: Sobota 19. září od 9 hodin
KDE: Zámek Frýdlant

Vévoda bude opět pobývat na svém frýdlantském sídle, kde se s ním mohou návštěvníci setkat, osobně s ním pohovořit a dozvědět se více o době, kdy žil a vedl boje na evropských kolbištích třicetileté války.

III. Václavické dožínky 
KDY: Sobota 19. září od 10 hodin
KDE: Wohlmannův statek ve Václavicích

Dožínky na Wohlmannově statku již potřetí! Tentokráte boudou ústředním tématem bylinky. Týkat se jich budou kreativní dílny pro děti i doprovodný program. Nechybět bude každoroční předváděčka starých zemědělských strojů, soutěž zavařenin, jízda na koních a večer promítneme opět nějaký dokument.

Frýdlantsko Franze Kafky 
KDY: pátek 18. září - neděle 20. září
KDE: Městské kino a radnice Frýdlant

Festival věnovaný spisovateli Franzi Kafkovi proběhne od 18. do 20. září 2020 ve Frýdlantu. Jeho předzvěstí jsou výstavy s Kafkovskými tématy, které už do srpna probíhají ve výstavní síni frýdlantské radnice, v Zámeckém pivovaru Frýdlant a v Jizerskohorském technickém muzeu v Bílém Potoce. Samotný festival nazvaný Frýdlantsko Franze Kafky proběhne ve Frýdlantu v prostorách radnice a v městském kině a nabídne například koncerty či divadlo. Návštěvníci se během něj budou moci setkat třeba se spisovatelem Jaroslavem Rudišem nebo herci Petrem Čtvrtníčkem či Jakubem Žáčkem. 

Více informací a program ZDE

Dny evropského dědictví na Grabštejně 
KDY: Sobota 19. září od 10 hodin
KDE: hrad Grabštejn
ZA KOLIK: 120 Kč

Den evropského dědictví poodhalí zajímavosti z grabštejnského hradozámeckého areálu. Pro návštěvníky budou připraveny speciální prohlídky. Společně se podíváme do kaple svaté Barbory a sklepních prostor, kde na nás bude čekat i kat Pawouk se svou troškou k historii mučení a mučidel, připomeneme si stavební vývoj hradu a také poslední rekonstrukci, jíž si hrad prošel, a řekneme si, čím prochází nyní.