Dubgang
KDY: Pátek 12. - neděle 14. srpna
KDE: autokemp, Plochá dráha, Liberec

Sraz upravených vozů se bude opět konat v autokempu Liberci Pavlovicích a sobotní exhibice závodních vozů na stadionu Ploché dráhy Liberec .Jako každý rok se jedná o pohodovou a poklidnou akci s doprovodným programem. Pro vjezd vozů do areálu je nutná registrace vozidel

Den Svijanského piva
KDY: Pátek 12. srpna ve 14 hodin
KDE: prostor před Domem kultury, Liberec


Odpoledne plné zábavy, hudby a oblíbeného piva. Vystoupí mimo jiné Václav Noid Bárta s kapelou BekBek klan. Program na www.visitliberec.eu.

Lessyho Woheň 25
KDY: Pátek 12. srpna v 18:30
KDE: nám. Dr. E. Beneše, Liberec

V rámci akce Léto na náměstí proběhne koncert k 25. výročí založení liberecké rockové legendy. Dále vystoupí Přehmat a Bandoleros.

Marek Ztracený - Tour de léto 2
KDY: Pátek 12. srpna v 15:30
KDE: Letiště, Liberec

Můžete se těšit na Marka Ztraceného, taneční školu Richarda Genzera nebo na zpěvačku Martinu Pártlovou. Opět vás čeká vaření, tančení, podepisování, focení, soutěžení a další. Prostě si společně s hudebníky budete užívat léto.

Den pro slony
KDY: Sobota 13. srpna
KDE: Zoologická zahrada

Zoo Liberec je hlavním partnerem neziskové organizace Save-elephants, která od roku 2012 bojuje za záchranu afrických slonů (slona savanového a slona pralesního). Tyto ohrožené druhy žijící ve střední Africe tak mají i díky liberecké zoo větší šanci na přežití. Zoo proto pravidelně pořádá tento den pro slony. Připraven je program pro menší i větší návštěvníky, interaktivní stanoviště, sloní kvíz. Pro předem registrované návštěvníky možnost návštěvy zázemí slonů a setkání s chovateli v 10, ve 13 a v 15 hodin. Registrace na www.zooliberec.cz.

Kryštof Kemp 2022
KDY: Neděle 13. srpna v 10:30
KDE: Home Credit Arena a Sport Park, Liberec

Kryštof Kemp je jednodenní zážitkový hudební festival s kapelou Kryštof a jejich kamarády se sedmi zastaveními. Kromě koncertů ve speciálním akustickém pojetí se těšte na parádní doprovodný program organizovaný jednotlivými členy kapely, tentokráte ve filmovém stylu.

Caribbean Party
KDY: Sobota 13. srpna v 15 hodin
KDE: nám. Dr. E. Beneše, Liberec

Odpoledne a večer plný karibských tanců se skupinou La Familia Salza Band, Djem Leon Bembo a nejen s nimi. To vše v rámci Léta na náměstí.

Let vrtulníkem nad Liberec nebo Ještěd
KDY: Neděle 14. srpna
KDE: Rekreačně-sportovní areál Vesec

Proleťte se vrtulníkem BELL 206B přímo nad vaším domovem. Využijte skvělou možnost, jak vidět své město a jeho okolí z ptačí perspektivy. Povznesete se na chvíli do nebes a vychutnáte si neopakovatelné zážitky přímo nad městem. Více na www.forfreedays.cz/liberec.

Koncert pro České Švýcarsko
KDY: Neděle 14. srpna ve 14 hodin
KDE: Bunkr rock club
ZA KOLIK: Minimální vstupné 100 korun

Veškerý výdělek ze vstupného bude zaslán přímo do postižené oblasti na přímou pomoc. Kromě muziky na dvou pódiích vás čeká další doprovodný program a občerstvení.

Host v muzeu - Ilona Svobodová
KDY: Pátek 12. srpna v 19 hodin
KDE: Muzeum betlémů, Kryštofovo údolí

Povídání s herečkou a dabérkou Ilonou Svobodovou, vdovou po hudebním skladateli Petru Skoumalovi. Charitativní večer, výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován na realizaci sochy sv. Kryštofa v Kryštofově Údolí.

Svatovavřinecká pouť
KDY: Sobota 13. a neděle 14. srpna
KDE: za autobusovou zastávkou U Tří lip, restaurace U loterie, Dlouhý Most

Od soboty do neděle na vás po celý den čekají pouťové atrakce a vše, co k pouti patří. V sobotu ve 20 hodin na zahradě restaurace U Loterie zahraje kapela Duoband Petra Voslaře, v neděli od 10 hodin proběhne poutní mše svatá v kostele.

Svatovavřinecká pouťázev akce
KDY: Pátek 12. - neděle 14. srpna
KDE: louka za hasičskou zbrojnicí

Nebude chybět nic, co patří ke správné pouti – atrakce, kolotoče, proběhne výstava drobného zvířectva v areálu chovatelů. Chybět nebudou ani hudební vystoupení, během víkendu zahrají kapely Duo Alex, Bohemia Universal Band a Donaha.

Il theatro alla moda
KDY: Sobota 13. srpna v 18:30
KDE: Zámek Sychrov

Komponovaný večer věnovaný barokním festivitám - ukázky z traktátu Benedetta Marcella „Il Thetro alla Moda“, který je zaměřen na prostředí italské operní série v prvních desetiletích osmnáctého století. Výběr z cyklu Arie Antiche. Koncert se koná v zámecké oranžerii a je uspořádán v rámci Roku šlechtických slavností.

Country sešlost
KDY: Sobota 13. srpna od 15 hodin
KDE: hasičská louka, Hrádek nad Nisou
ZA KOLIK: 200 korun

15. ročník festivalu. Zahrají Blue Eyes Ústí nad Labem, Šubruňk, Naboso, Trajekt, Good Watter Band, Vobuty či Flashback.

Dalibor Janda
KDY: Pátek 12. srpna v 19:30
KDE: amfiteátr Křižany
ZA KOLIK: 690 korun

Megakoncert je oslavou 40 let Dalibora Jandy na hudební scéně. Jako zpívající autor patří Dalibor Janda k nejnápaditějším melodikům hlavního proudu naší scény populární hudby. Nazpíval více než sto padesát písní, přičemž jde až na pár výjimek výhradně o autorské nahrávky. Zatím vydal třiadvacet alb (včetně kompilací), získal devět Zlatých a dvě Platinové desky. Z historického pohledu patří Dalibor Janda k našim komerčně vůbec nejúspěšnějším interpretům pop music, když si jeho alba opatřilo více než dva miliony diskofilů