Odcizené desítky milionů korun však policie stále nenašla. „Nadále se mohou občané se svými poznatky a svědectvím obracet na policejní linku 158nebo na mobilní telefon 724071274,“ dodala.

Zájem najít odcizené peníze má také bezpečnostní agentura Fenix Security, která pro Českou spořitelnu peníze převážela. Jak deníku potvrdil její ředitel Martin Pekárek, za poskytnutí informací je agentura ochotná vyplatit nemalou částku. „Za informaci, která povede knalezení odcizených peněz a dopadení pachatelů vyplatíme jeden milion korun,“ uvedl Pekárek.

Že bude vpřípadu obviněn jeden zjeho zaměstnanců, jej podle jeho slov již napadlo. „Když jsem se otomto přepadení dozvěděl, tak jsem si vduchu nastínil různé varianty, jak ktomu mohlo dojít. Nepopírám, že toto byla jedna znich. Každopádně bych se vzhledem kprobíhajícímu vyšetřování nerad jakkoliv blíže vyjadřoval,“ sdělil na dotaz Deníku ředitel bezpečnostní agentury Fenix Security Martin Pekárek, který zároveň ocenil policii za rychlý postup.

Kúdajnému přepadení došlo minulý týden vpátek. Podle tvrzení zaměstnanců bezpečnostní agentury, kteří peníze převážely, si jeden znich potřeboval odskočit na toaletu. Ztoho důvodu zastavilo pancéřované vozidlo snákladem desítek milionů korun na zastávce meziměstských autobusů mezi Turnovem a Sedmihorkami přibližně padesát metrů od benzínové čerpací stanice. Vten okamžik měl kvozu přistoupit neznámý ozbrojený muž, kterému měl druhý člen osádky pancéřovaného vozu vydat pytle spenězi.

Podle policie jsou již peníze pravděpodobně mimo Českou republiku. „Policie potvrzuje, že nejpravděpodobnější verzí, kterou prověřujeme je, že další možní spolupachatelé a odcizené finanční prostředky jsou vzahraničí,“ uvedla východočeská policejní mluvčí Iva Marková.

Bezpečnostní agentura Fenix Security působí voblasti bezpečnostních služeb vČeské republice již dvacet let. Za tuto dobu je to čtvrté přepadení, které zažili její pracovníci při transportupeněz.

„Bohužel, takové situaci se při dlouhodobém působení nevyhne žádná bezpečnostní agentura,“ uvedl ředitel Martin Pekárek.